printButton PRINT

13th Annual Gagetown Indoor Meet
Oromocto
Nov 24, 2012








Gagetown Invitational - 24/11/2012                       
                              Invitation Gagetown                              
                                  Oromocto NB                                  
                                    Results                                    
 
Girls 13 & Under 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Taylor, Samantha          13 Carleton-York             8.27  
  2 Nowlan, Gabrielle         13 Club Elite                8.90  
  3 Dickinson, Julia          12 Fast Tracks               9.06  
  3 McCoy, Hanna              12 Fredericton               9.06  
  5 Cogswell, Jessica         13 Chebucto                  9.73  
 
Girls 14-15 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nowlan, Marilyne          14 Club Elite                8.47q  2 
 
Girls 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Mackay, Shawna            16 A S E A                   8.21q  1 
  2 Grant, Amy Lynn           17 Chaleur                   8.31q  2 
  3 Mitchell, Abbie           17 Chebucto                  8.53q  1 
  4 Gallagher, Ashley         17 Motley Crew               8.54q  1 
  5 McDonald, Tess            17 Fredericton               8.77q  1 
  6 Donaldson, Sydney         16 A S E A                   8.87   2 
  7 LeBlanc, Monika           17 A S E A                   8.94   2 
 
Girls 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Mackay, Shawna            16 A S E A                   8.24   1 
  2 Grant, Amy Lynn           17 Chaleur                   8.31   1 
  3 Gallagher, Ashley         17 Motley Crew               8.64   1 
  4 McDonald, Tess            17 Fredericton               8.88   1 
 
Girls 11&U 150 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Medelyan, Adelina         11 Motley Crew              24.70   3 
  2 Dickinson, Abbey          10 Fast Tracks              25.03   1 
  3 Cooke, Chelsea             9 Fast Tracks              27.06   1 
 
Girls 12-13 150 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Taylor, Samantha          13 Carleton-York            20.53   3 
  2 Dickinson, Julia          12 Fast Tracks              22.87   1 
  3 Davis, Robyn              12 Fast Tracks              23.81   3 
  4 Cogswell, Jessica         13 Chebucto                 24.31   3 
 
Girls 12-13 1200 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Vatcher, Natasha          12 Motley Crew            4:07.95  
  2 Underhill, Chelsey        12 Fredericton            4:28.49  
 
Girls 14-15 1200 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lapointe, Brittany        14 Restigouche            4:11.94  
 
Girls 12-13 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McCoy, Hanna              12 Fredericton              1.30m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.33 
        P    P    P    P    P    O    O   XO  XXX 
  2 Davis, Robyn              12 Fast Tracks              1.15m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O   XO   XO  XXX 
 
Girls 14-15 Shot Put 3kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lepage, Jessika           14 Restigouche             10.60m  
      9.40m  10.60m  10.04m  10.16m  10.24m  10.46m
  2 Gilman, Constance         15 Islanders Track          9.67m  
      9.65m  9.04m  8.89m  9.67m  9.05m  9.34m
 
Girls 16-17 Shot Put 3kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Deveau, Bridget           16 Chebucto                10.93m  
      10.09m  10.42m  10.00m  10.52m  10.62m  10.93m
  2 Morris, Shannon           17 Saint John              10.38m  
      9.82m  8.94m  10.29m  9.85m  9.60m  10.38m
  
Triathlon: #3 Girls 11&U 60 Meter Dash Triathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dickinson, Abbey          10 Fast Tracks               9.77   1    212
  2 Hall, Mackenzie           10 Fast Tracks               9.95   2    197
  3 Macfarlane, Jenna         11 Fast Tracks              10.11   3    185
  4 Fogarty, Erin             10 Fredericton              10.12   2    184
  4 Haynes-MacDonald, Emily   10 Fast Tracks              10.12   1    184
  6 Bourque, Josette          10 Ecole Boisvert           10.19   1    179
  7 Trites, Emily             10 Fast Tracks              10.66   2    145
  8 Cooke, Chelsea             9 Fast Tracks              10.79   3    136
  9 Allen, Mira               10 Fredericton              11.09   3    117
 10 Grant, Lauren              8 Fast Tracks              11.18   2    111
 11 Hall, Christine            8 Fast Tracks              11.26   3    107
 12 Grant, Sydney              8 Fast Tracks              11.34   2    102
 13 Oulton, Kathryn            9 Fast Tracks              11.44   1     96
 
Triathlon: #1 Girls 11&U Long Jump standing LJ Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Macfarlane, Jenna         11 Fast Tracks              1.80m      63
      1.71m  1.66m  1.80m            
  2 Bourque, Josette          10 Ecole Boisvert           1.74m      59
      1.66m  1.74m  1.71m            
  3 Haynes-MacDonald, Emily   10 Fast Tracks              1.62m      53
      1.55m  1.62m  1.52m            
  3 Dickinson, Abbey          10 Fast Tracks              1.62m      53
      1.62m  1.58m  1.59m            
  3 Hall, Mackenzie           10 Fast Tracks              1.62m      53
      1.59m  1.62m  0.16m            
  6 Fogarty, Erin             10 Fredericton              1.57m      50
      1.52m  1.57m  1.54m            
  7 Oulton, Kathryn            9 Fast Tracks              1.53m      48
      1.47m  1.53m  1.48m            
  8 Grant, Sydney              8 Fast Tracks              1.51m      47
      1.43m  1.51m  1.38m            
  9 Trites, Emily             10 Fast Tracks              1.44m      43
      1.41m  1.44m  1.21m            
 10 Allen, Mira               10 Fredericton              1.43m      42
      1.40m  1.41m  1.43m            
 10 Hall, Christine            8 Fast Tracks              1.43m      42
      1.43m  1.36m  1.37m            
 12 Cooke, Chelsea             9 Fast Tracks              1.38m      40
      1.15m  1.38m  1.28m            
 13 Grant, Lauren              8 Fast Tracks              1.36m      39
      1.36m  1.36m  1.34m            
 
Triathlon: #2 Girls 11&U Shot Put 2kg Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bourque, Josette          10 Ecole Boisvert           5.68m     149
      5.56m  4.79m  5.68m            
  2 Dickinson, Abbey          10 Fast Tracks              5.14m     130
      5.14m  4.91m  5.05m            
  3 Macfarlane, Jenna         11 Fast Tracks              5.02m     125
      4.59m  5.02m  4.36m            
  4 Haynes-MacDonald, Emily   10 Fast Tracks              4.58m     110
      4.58m  4.13m  3.84m            
  5 Fogarty, Erin             10 Fredericton              4.53m     108
      3.13m  3.86m  4.53m            
  6 Oulton, Kathryn            9 Fast Tracks              4.45m     105
      4.03m  4.12m  4.45m            
  7 Grant, Lauren              8 Fast Tracks              4.28m      99
      4.28m  4.06m  4.18m            
  8 Allen, Mira               10 Fredericton              4.11m      93
      3.25m  3.29m  4.11m            
  9 Hall, Mackenzie           10 Fast Tracks              4.09m      93
      3.39m  3.19m  4.09m            
 10 Grant, Sydney              8 Fast Tracks              3.96m      88
      3.45m  3.96m  3.52m            
 11 Trites, Emily             10 Fast Tracks              3.78m      82
      3.39m  3.25m  3.78m            
 12 Cooke, Chelsea             9 Fast Tracks              3.27m      64
      3.18m  3.27m  2.46m            
 13 Hall, Christine            8 Fast Tracks              3.07m      58
      3.02m  3.07m  3.06m            
 
Girls 11 & Under Triathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dickinson, Abbey          10 Fast Tracks                395  
  2 Bourque, Josette          10 Ecole Boisvert             387  
  3 Macfarlane, Jenna         11 Fast Tracks                373  
  4 Haynes-MacDonald, Emily   10 Fast Tracks                347  
  5 Hall, Mackenzie           10 Fast Tracks                343  
  6 Fogarty, Erin             10 Fredericton                342  
  7 Trites, Emily             10 Fast Tracks                270  
  8 Allen, Mira               10 Fredericton                252  
  9 Oulton, Kathryn            9 Fast Tracks                249  
  9 Grant, Lauren              8 Fast Tracks                249  
 11 Cooke, Chelsea             9 Fast Tracks                240  
 12 Grant, Sydney              8 Fast Tracks                237  
 13 Hall, Christine            8 Fast Tracks                207  
 
Women 18-99 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Roung, Emma               20 Dalhousie Univ            8.22q  3 
  2 Beals, Shannay            18 Halifast                  8.23q  4 
  3 Sobey, Stephanie          24 Dalhousie Univ            8.24q  2 
  4 Hamilton-Miller, Sascha   21 Dalhousie Univ            8.28q  4 
  5 D'Apollonia, Lesley       20 Dalhousie Univ            8.30q  3 
  6 Ikomi, Oritsdere          20 Dalhousie Univ            8.41   2 
  7 Robbertse, Chantelle      20 Dalhousie Univ            8.45   1 
  8 Clarke, Livia             19 Fast Tracks               8.50   1 
  8 Mihell, Cydney            18 Dalhousie Univ            8.50   2 
 10 Lerette, Allison          20 Dalhousie Univ            8.51   4 
 11 Beiswanger, Kari          18 Dalhousie Univ            8.55   4 
 12 Shannon, Jessica          20 Dalhousie Univ            8.78   3 
 13 Shmatlay, Tatyana         20 U N B                     9.00   1 
 14 Badibanga, Sarah          19 U N B                     9.25   1 
 15 Rizvin, Inessa            26 U N B                     9.71   3 
 16 Lagace, Rebecca           35 Saint John                9.84   2 
 
Women 18-99 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Hamilton-Miller, Sascha   21 Dalhousie Univ            8.19  
  2 D'Apollonia, Lesley       20 Dalhousie Univ            8.22  
  3 Beals, Shannay            18 Halifast                  8.23  
  3 Roung, Emma               20 Dalhousie Univ            8.23  
  5 Sobey, Stephanie          24 Dalhousie Univ            8.27  
 
Women 60 Meter Dash Wheelchair
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Coombes T54, Veronica     14 A S E A                  13.90  
 
Women 14-15 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stanhope, Toni            15 Chebucto                 28.57   3 
 
Women 16-17 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mackay, Shawna            16 A S E A                  27.22   4 
  2 Grant, Amy Lynn           17 Chaleur                  27.64   3 
  3 Macaulay, Leah            16 Fast Tracks              28.34   3 
  4 Gallagher, Ashley         17 Motley Crew              28.92   5 
  5 McDonald, Tess            17 Fredericton              28.93   5 
  6 LeBlanc, Monika           17 A S E A                  29.28   5 
  7 Donaldson, Sydney         16 A S E A                  29.70   5 
 
Women 18-99 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 D'Apollonia, Lesley       20 Dalhousie Univ           26.74   1 
  2 Roung, Emma               20 Dalhousie Univ           27.24   1 
  3 Hamilton-Miller, Sascha   21 Dalhousie Univ           27.40   1 
  4 Ikomi, Oritsdere          20 Dalhousie Univ           27.55   4 
  5 Mihell, Cydney            18 Dalhousie Univ           27.74   2 
  6 Clarke, Livia             19 Fast Tracks              27.82   1 
  7 Sobey, Stephanie          24 Dalhousie Univ           28.05   4 
  8 Shannon, Jessica          20 Dalhousie Univ           28.46   3 
  9 Beiswanger, Kari          18 Dalhousie Univ           28.63   2 
 
Women 200 Meter Dash Wheelchair
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Coombes T54, Veronica     14 A S E A                  39.23  
 
Women 14-15 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hall, Chelsey             14 Fast Tracks              46.27   2 
  2 Kean, Sara                14 Saint John               47.06   2 
  3 Kiely, Alexondra          15 Fast Tracks              48.47   1 
 
Women 16-17 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Macaulay, Leah            16 Fast Tracks              44.87   2 
 
Women 18-99 300 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McCrea, Anna              18 Halifast                 44.43  
 
Women 16-17 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gallagher, Ashley         17 Motley Crew            1:06.52  
 
Women 18-99 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Myatt, Sarah              20 U N B                  1:01.52  
  2 Cecire, Nathalie          18 U N B                  1:03.77  
 
Women 400 Meter Dash Wheelchair
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Coombes T54, Veronica     14 A S E A                1:21.08  
 
Girls 12-13 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, Robyn              12 Fast Tracks            2:35.39  
  2 Trites, Hannah            12 Fast Tracks            2:38.38  
  3 Steeves, Dominique        13 A S E A                2:43.69  
 
Women 14-15 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hall, Chelsey             14 Fast Tracks            2:25.02  
  2 Kean, Sara                14 Saint John             2:28.94  
  3 Lapointe, Brittany        14 Restigouche            2:34.49  
  4 Kiely, Alexondra          15 Fast Tracks            2:35.43  
  5 Michaud, Brittany         15 Motley Crew            2:44.46  
 
Women 16-17 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Deveau, Bridget           16 Chebucto               2:28.96  
  2 Wadden, Brittany          17 Chebucto               2:33.89  
  3 Sperry, Jessica           16 Chebucto               2:34.18  
  4 Altman, Katey             16 Motley Crew            2:35.12  
  5 Ingraham, Kristen         16 Motley Crew            3:10.85  
 
Women 18-99 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cecire, Nathalie          18 U N B                  2:25.93  
  2 Barbour, Courtney         25 U N B                  2:38.45  
 
Women 18-99 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Myatt, Sarah              20 U N B                  4:59.27  
  2 Lausch, Sara              18 Y H Z                  5:11.39  
  3 Brown, Hannah             18 Y H Z                  5:14.99  
 
Women 16-17 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Deveau, Bridget           16 Chebucto                 1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    O    O  XXO   XO  XXX 
  2 Mitchell, Abbie           17 Chebucto                 1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    O    O    O  XXX 
  3 Cook, Hailee              16 Unattached               1.40m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    O    O  XXX 
 
Women 18-99 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robbertse, Chantelle      20 Dalhousie Univ           1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    O    O   XO  XXX 
  2 Shmatlay, Tatyana         20 U N B                    1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    O    O    O  XXX 
  3 Leonard, Jordan           20 Halifast                 1.40m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    O    O  XXX 
 
Women 14-15 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nowlan, Marilyne          14 Club Elite               4.88m  
      4.88m  4.85m  4.71m  4.55m  FOUL  4.50m
 
Women 16-17 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Deveau, Bridget           16 Chebucto                 4.80m  
      4.58m  4.60m  4.72m  4.75m  4.80m  4.67m
  2 Cook, Hailee              16 Unattached               4.50m  
      4.38m  4.50m  4.42m         
 
Women 18-99 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robbertse, Chantelle      20 Dalhousie Univ           5.22m  
      FOUL  4.99m  5.13m  4.95m  5.21m  5.22m
  2 Lerette, Allison          20 Dalhousie Univ           5.05m  
      5.05m  4.73m  5.00m  4.83m  FOUL  FOUL
  3 Leonard, Jordan           20 Halifast                 4.89m  
      4.46m  4.48m  4.89m  4.72m  4.39m  4.86m
  4 Taplin, Sarah             18 Dalhousie Univ           4.87m  
      4.79m  4.68m  4.81m  4.75m  4.62m  4.87m
 
Women 18-99 Shot Put 4kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 MacDonald, Elizabeth      25 Dalhousie Univ          11.94m  
      11.34m  11.41m  11.83m  11.94m  FOUL  FOUL
  2 Berry, Zoe                18 Fredericton             11.20m  
      FOUL  11.02m  11.08m  11.20m  10.85m  FOUL
  3 Ramsay, Julia             18 St. Thomas Univ          8.93m  
      8.93m  8.52m  8.24m  8.32m  8.50m  7.81m
  4 Lagace, Rebecca           35 Saint John               8.33m  
      8.33m  7.83m  7.75m  8.04m  7.94m  7.84m
  5 Robbertse, Chantelle      20 Dalhousie Univ           8.25m  
      8.25m  7.88m  PASS  8.22m  PASS  7.77m
  6 Shmatlay, Tatyana         20 U N B                    6.76m
      FOUL  FOUL  FOUL  6.76m  6.41m  PASS
  7 Oduneye, Victoria         17 U N B                    6.17m  
      5.39m  6.17m  4.73m  5.99m  5.59m  5.08m

Women 18-99 Shot Put Para 3kg

1 Richardson, Kellianne               F35           18             Fredericton                3.51m

3.20m 3.51m 3.20m 3.36m 3.26m 3.50m

Women 99 & Under Weight Throw 20lb
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 MacDonald, Elizabeth      25 Dalhousie Univ          16.23m  
      16.12m  16.21m  16.20m  16.23m  15.45m  FOUL
  2 Berry, Zoe                18 Fredericton             12.61m  
      FOUL  11.14m  12.61m  12.32m  PASS  PASS
  3 Lagace, Rebecca           35 Saint John               8.88m  
      8.88m  FOUL  7.65m  FOUL  FOUL  5.55m
 
Women Weight Throw 16lb
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Morris, Shannon           17 Saint John               8.59m  
      7.80m  8.08m  8.48m  7.62m  FOUL  8.59m
 
Boys 13 & Under 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Daigle, Corey             13 Club Elite                8.36  
  2 Leblanc, Joslain          13 A S E A                   8.41  
  3 Geisterfer Nyvlt, Gabrie  12 Fast Tracks               8.96  
  4 Sparks, Andrew            12 Fast Tracks               9.16  
  5 Gilman, Malcolm           12 Islanders Track           9.79  
 
Boys 14-15 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Collier, Peter            15 Chebucto                  7.61q  2 
  2 Cormier, Anthony          15 Saint John                7.68q  1 
  3 Steeves, Clint            14 A S E A                   7.81q  2 
  4 Boudreau, Jacob           15 Chaleur                   8.07q  3 
  5 Sonier, Jordan            15 Unattached                8.16q  3 
  6 Aube, Alexander           14 Chaleur                   8.21   1 
  7 Macvicar, Ethan           14 Saint John                8.41   3 
  8 Leblanc, Sebastien        14 A S E A                   8.44   1 
 
Boys 14-15 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Cormier, Anthony          15 Saint John                7.76  
  2 Steeves, Clint            14 A S E A                   7.88  
  3 Sonier, Jordan            15 Unattached                8.09  
  4 Boudreau, Jacob           15 Chaleur                   8.16  
 
Boys 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hayes, Jake               17 Saint John                7.28q  2 
  2 Leblanc, Brandon          17 Riverview High            7.50q  2 
  3 Allen, Nicoli             16 Fredericton               7.62q  3 
  4 Williams, Greg            17 Chebucto                  7.63q  3 
  5 Leger, Julien             17 Club Elite                7.65q  1 
  6 Snair, Myles              16 A S E A                   8.05   2 
 
Boys 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Hayes, Jake               17 Saint John                7.26   1 
  2 Leger, Julien             17 Club Elite                7.58   1 
  3 Williams, Greg            17 Chebucto                  7.59   1 
  4 Leblanc, Brandon          17 Riverview High            7.60   1 
  5 Allen, Nicoli             16 Fredericton               7.76   1 
 
Boys 11&U 150 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Haynes-MacDonald, Alex     8 Fast Tracks              29.67  
 
Boys 12-13 150 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Leblanc, Joslain          13 A S E A                  20.37   1 
  2 Healey, Cole              12 Saint John               21.71   2 
  3 Geisterfer Nyvlt, Gabrie  12 Fast Tracks              21.89   1 
  4 Westbrook, Gavin          13 Motley Crew              21.91   2 
  5 Sparks, Andrew            12 Fast Tracks              24.05   2 
 
Boys 12-13 1200 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Westbrook, Gavin          13 Motley Crew            3:49.56  
  2 Grant, Jack               13 Fast Tracks            4:07.21  
  3 Grant, Marcus             12 Fast Tracks            4:52.44  
 -- Beaudin, Renaud           13 Péninsule Acadie           DNF  
 
Boys 11&U High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Palmer, Jacob             11 Fast Tracks              0.90m  
     0.80 0.90 0.95 
        O    O  XXX 
 
Boys 12-13 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Geisterfer Nyvlt, Gabrie  12 Fast Tracks              1.20m  
     0.80 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O    O    O    O    O  XXX 
 
Boys 12-13 Shot Put 3kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gilman, Malcolm           12 Islanders Track         10.09m  
      8.13m  9.92m  9.71m  8.91m  7.61m  10.09m
  2 Godin, Christian          13 Péninsule Acadie         9.23m  
      8.96m  9.23m  8.44m  8.65m  8.59m  FOUL
  3 Geisterfer Nyvlt, Gabrie  12 Fast Tracks              7.57m  
      7.55m  6.03m  6.76m  6.80m  7.35m  7.57m
 
Boys 14-15 Shot Put 4kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sonier, Jordan            15 Unattached              11.46m  
      10.57m  10.73m  10.91m  11.35m  FOUL  11.46m
 
Triathlon: #3 Boys 11&U 60 Meter Dash Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Manuel, Colin             10 Saint John                9.81     209
  2 Oulton, Jack              11 Fast Tracks              10.17     180
  3 Haynes-MacDonald, Alex     8 Fast Tracks              11.46      95
  4 Palmer, Jacob             11 Fast Tracks              11.57      89
 
Triathlon: #1 Boys 11&U Long Jump standing LJ Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Oulton, Jack              11 Fast Tracks              1.88m      67
      1.88m  1.73m  1.85m            
  2 Manuel, Colin             10 Saint John               1.80m      63
      1.79m  1.77m  1.80m            
  3 Palmer, Jacob             11 Fast Tracks              1.52m      47
      1.50m  1.52m  1.17m            
  4 Haynes-MacDonald, Alex     8 Fast Tracks              1.41m      41
      1.34m  1.41m  1.32m            
 
Triathlon: #2 Boys 11&U Shot Put 2kg Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Oulton, Jack              11 Fast Tracks              6.42m     175
      6.00m  6.42m  6.07m            
  2 Manuel, Colin             10 Saint John               6.19m     167
      6.19m  5.96m  5.60m            
  3 Palmer, Jacob             11 Fast Tracks              5.15m     130
      4.90m  FOUL  5.15m            
  4 Haynes-MacDonald, Alex     8 Fast Tracks              4.22m      97
      3.31m  3.72m  4.22m            
 
Boys 11 & Under Triathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Manuel, Colin             10 Saint John                 439  
  2 Oulton, Jack              11 Fast Tracks                422  
  3 Palmer, Jacob             11 Fast Tracks                266  
  4 Haynes-MacDonald, Alex     8 Fast Tracks                233  
 
Men 18-99 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bouchard, Jason           22 Fredericton               7.15q  6 
  2 Conforzi, Corey           18 Dalhousie Univ            7.18q  5 
  3 Lewis, Adam               20 Dalhousie Univ            7.22q  3 
  4 Moussa, Nabil             21 Dalhousie Univ            7.29q  6 
  5 Wellington, Jp            20 Dalhousie Univ            7.34q  2 
  6 Bruce, Jordan             18 Chebucto                  7.38   1 
  7 Goltz, Haiden             19 Dalhousie Univ            7.42   2 
  8 Baker, Matt               27 Dalhousie Univ            7.46   2 
  9 Whitcombe, Mike           18 U N B                     7.47   5 
 10 Retallick, Jeffrey        19 U N B                     7.53   4 
 11 Parris, Gerald            23 Unattached                7.55   3 
 12 Cummings, Jeffrey         19 U N B                     7.62   5 
 13 Comeau, Nathan            20 Dalhousie Univ            7.63   6 
 13 Bellefontaine, Matt       18 Chebucto                  7.63   6 
 15 Norman, Isaac             20 Dalhousie Univ            7.65   2 
 16 MacDonald, Liam           19 Dalhousie Univ            7.66   5 
 17 Dawson, Alex              18 Halifast                  7.69   4 
 18 Brown, Dan                18 U N B                     7.71   5 
 19 Gionet, Jonathan          18 St. Thomas Univ           7.82   6 
 20 Slate, Joshua             19 Unattached                7.86   3 
 21 Davis, Philip             35 Unattached                8.12   1 
 22 Poulin, Phillipe          26 Halifast                  8.13   1 
 23 McEachern, Nick           20 U N B                     8.24   2 
 24 Holteen, Clayton          18 U N B                     8.37   1 
 25 Britton, Ross             48 Saint John                8.83   3 
 26 Malhotra, Sidharth        18 U N B                     9.04   4 
 27 Marciano, Jackie          23 Halifast                  9.40   1 
 -- Ivey, Richard             21 Fredericton                 DQ   3 
 
Men 18-99 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Conforzi, Corey           18 Dalhousie Univ            7.01  
  2 Bouchard, Jason           22 Fredericton               7.13  
  3 Lewis, Adam               20 Dalhousie Univ            7.20  
  4 Moussa, Nabil             21 Dalhousie Univ            7.25  
  5 Wellington, Jp            20 Dalhousie Univ            7.52  
 
Men 14-15 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Collier, Peter            15 Chebucto                 25.48   5 
  2 Steeves, Clint            14 A S E A                  26.27   6 
  3 Beaudin, Philippe         14 Péninsule Acadie         26.43   7 
  4 Guitard, Samuel           14 Chaleur                  26.63   7 
  5 Macvicar, Ethan           14 Saint John               27.53   6 
  6 Leblanc, Sebastien        14 A S E A                  27.57   8 
  7 Boudreau, Jacob           15 Chaleur                  28.46   6 
  8 Aube, Alexander           14 Chaleur                  29.05   7 
 
Men 16-17 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hayes, Jake               17 Saint John               23.67   3 
  2 McLaughlin, Matthew       16 Fast Tracks              24.07   3 
  3 Allen, Nicoli             16 Fredericton              26.46   9 
  4 Palmer, Nicki             16 Fredericton              28.11   9 
  5 Leblanc, Jeremy           16 A S E A                  30.10   6 
 
Men 18-99 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bouchard, Jason           22 Fredericton              22.57   1 
  2 Conforzi, Corey           18 Dalhousie Univ           23.37   4 
  3 Lewis, Adam               20 Dalhousie Univ           23.38   1 
  4 Goltz, Haiden             19 Dalhousie Univ           24.22   2 
  5 Whitcombe, Mike           18 U N B                    24.35   1 
  6 Comeau, Nathan            20 Dalhousie Univ           24.92   4 
  7 Cummings, Jeffrey         19 U N B                    25.19   2 
  8 Slate, Joshua             19 Unattached               25.29   8 
  9 Dawson, Alex              18 Halifast                 25.35   3 
 10 Marciano, Jackie          23 Halifast                 25.70   5 
 11 Poulin, Phillipe          26 Halifast                 26.77   5 
 12 Britton, Ross             48 Saint John               30.22   8 
 -- Moussa, Nabil             21 Dalhousie Univ              DQ   2 
 
Men 14-15 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cormier, Anthony          15 Saint John               38.70   2 
  2 Guitard, Samuel           14 Chaleur                  41.41   1 
  3 Beaudin, Philippe         14 Péninsule Acadie         42.36   1 
  4 Amos, Alex                14 Fast Tracks              42.55   1 
  5 Leblanc, Andrew           14 Fast Tracks              43.20   1 
 
Men 16-17 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McLaughlin, Matthew       16 Fast Tracks              37.51   3 
  2 Williams, Greg            17 Chebucto                 39.23   3 
  3 Snair, Myles              16 A S E A                  43.48   2 
  4 Palmer, Nicki             16 Fredericton              45.77   2 
 
Men 18-99 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Retallick, Jeffrey        19 U N B                    38.05   2 
  2 Bellefontaine, Matt       18 Chebucto                 40.09   3 
  3 Bissonnette, Paul         18 Chebucto                 42.67   3 
 
Men 16-17 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Palmer, Nicki             16 Fredericton            1:03.58   1 
  2 Leblanc, Jeremy           16 A S E A                1:08.28   2 
 
Men 18-99 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Slate, Joshua             19 Unattached               57.76   1 
  2 Justason, Andrew          41 Fredericton              58.81   2 
  3 Britton, Ross             48 Saint John             1:09.07   2 
 
Men 12-13 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Beaudin, Renaud           13 Péninsule Acadie       2:27.37  
  2 Grant, Jack               13 Fast Tracks            2:31.72  
 
Men 14-15 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leblanc, Andrew           14 Fast Tracks            2:15.47  
  2 Amos, Alex                14 Fast Tracks            2:17.66  
  3 Butler, Matthew           14 Fast Tracks            2:25.35  
 
Men 16-17 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dumouchel, Pierre         16 Saint John             2:08.31  
  2 Leblanc, Brandon          17 Riverview High         2:10.84  
  3 Adams, Ben                17 Saint John             2:17.64  
  4 Anonymous                 17 Anonymous              2:17.80  
 
Men 18-99 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Beaton, Shawn             35 Halifast               2:12.93  
  2 Yitayew, Michael          18 U N B                  2:28.55  
  3 Gratton, Mathew           18 Motley Crew            2:29.23  
  4 Tree, Dave                58 Motley Crew            2:31.95  
 
Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anonymous                 17 Motley Crew            4:39.37  
  2 Adams, Ben                17 Saint John             4:44.66  
 
Men 18-99 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Beaton, Shawn             35 Halifast               4:52.30  
  2 Yitayew, Michael          18 U N B                  5:09.20  
  3 Burns, Jim                48 Unattached             5:55.85  
 
Men 14-15 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Collier, Peter            15 Chebucto                 1.55m  
     1.00 1.10 1.15 1.18 1.18 1.21 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    P    P    P    P    O    O    O  XXX 
 
Men 16-17 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leblanc, Brandon          17 Riverview High           1.50m  
     1.00 1.10 1.15 1.18 1.18 1.21 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    O   XO  XXO  XXX 
 
Men 18-99 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Larsen, Ryan              18 U N B                    1.80m  
     1.00 1.10 1.15 1.18 1.18 1.21 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.83 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O   XO   XO  XXX 
  1 Baker, Matt               27 Dalhousie Univ           1.80m  
     1.00 1.10 1.15 1.18 1.18 1.21 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.83 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O  XXO    O   XO  XXX 
  3 Johnson, Jordan           19 U N B                    1.75m  
     1.00 1.10 1.15 1.18 1.18 1.21 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  4 Grant, Evan               19 U N B                    1.70m  
     1.00 1.10 1.15 1.18 1.18 1.21 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  5 Justason, Andrew          41 Fredericton              1.60m  
     1.00 1.10 1.15 1.18 1.18 1.21 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    O 
  6 Davis, Philip             35 Unattached               1.55m  
     1.00 1.10 1.15 1.18 1.18 1.21 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    P    P    P    P    O   XO  XXO  XXX 
  7 Jefferson, David          68 Saint John               1.18m  
     1.00 1.10 1.15 1.18 1.18 1.21 
        O    O    O    O    O  XXX 
 -- Ancheta, Kyle             18 U N B                       NH  
     1.00 1.10 1.15 1.18 1.18 1.21 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    P    P    P    P    P    P    X   XX 
 
Men 14-15 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Collier, Peter            15 Chebucto                 5.48m  
      5.25m  5.48m  5.16m  5.14m  5.26m  4.96m
  2 Steeves, Clint            14 A S E A                  5.25m  
      4.88m  5.25m  FOUL  FOUL  5.08m  5.23m
 
Men 16-17 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leger, Julien             17 Club Elite               5.93m  
      5.93m  5.91m  5.69m  FOUL  FOUL  PASS
 
Men 18-99 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bruce, Jordan             18 Chebucto                 6.48m  
      6.48m  FOUL  6.20m  6.10m  PASS  PASS
  2 Baker, Matt               27 Dalhousie Univ           6.44m  
      4.81m  6.00m  FOUL  6.09m  5.13m  6.44m
  3 Yetman, Daniel            20 Dalhousie Univ           6.36m  
      6.36m  FOUL  6.09m  6.32m  PASS  PASS
  4 Davis, Philip             35 Unattached               5.24m  
      4.76m  4.68m  5.24m         
  5 Johnson, Jordan           19 U N B                    4.88m  
      4.77m  4.88m            
  6 Ancheta, Kyle             18 U N B                    4.73m  
      4.73m  4.46m            
  7 Jefferson, David          68 Saint John               2.82m  
      2.30m  2.55m  2.82m         
 
Men 18-19 Shot Put 6kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennedy, Robert           18 Dalhousie Univ          13.01m  
      12.39m  13.01m  12.62m  12.27m  11.62m  FOUL
  2 Leblanc, Aaron            18 A S E A                 12.17m  
      12.17m  10.79m  11.84m  10.79m  FOUL  FOUL
  3 Kerr, David               18 U N B                   10.22m  
      10.22m  9.95m  10.07m  10.03m  10.18m  9.98m
  4 Maclennan, Cameron        18 Dalhousie Univ           9.69m  
      9.69m  9.55m  9.44m  9.62m  9.69m  9.38m
 
Men 20-99 Shot Put 7.26kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gautier, Paul             48 Saint John              13.22m  
      11.91m  12.13m  12.74m  13.04m  13.04m  13.22m
  2 Hall, Joe                 39 Unattached              12.74m  
      12.74m  12.27m  12.33m  12.71m  12.64m  12.60m
3 Gionet, Jonathan          18 St. Thomas Univ         11.99m  
      11.44m  11.85m  FOUL  11.36m  FOUL  11.99m
4 Baker, Matt               27 Dalhousie Univ          10.36m  
      10.26m  10.07m  10.32m  PASS  10.36m  FOUL
  5 Richardson, Doug          51 Fredericton             10.06m  
      9.69m  9.39m  10.04m  9.74m  9.85m  10.06m
  6 Justason, Andrew          41 Fredericton              9.05m  
      8.76m  8.78m  9.05m  8.53m  7.88m  FOUL
  7 Frigault, Joe             48 Saint John               8.15m  
      7.95m  7.78m  8.00m  8.14m  FOUL  8.15m
  8 Jefferson, David          68 Saint John               7.20m  
      7.10m  7.17m  PASS  7.20m  FOUL  7.11m
  9 Hems, Scott               24 St. Thomas Univ          7.19m  
      FOUL  6.52m  6.74m  7.03m  7.19m  6.89m
  10 Flores, Rodrigo           20 St. Thomas Univ          5.14m  
      4.74m  4.95m  5.14m  5.13m  5.09m  4.95m
 
Men 99 & Under Weight Throw 35lb
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennedy, Robert           18 Dalhousie Univ          12.15m  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  12.15m
  2 Gautier, Paul             48 Saint John              11.89m  
      11.30m  FOUL  10.72m  10.92m  11.89m  FOUL
  3 Kerr, David               18 U N B                   11.12m  
      11.12m  FOUL  FOUL  10.78m  10.41m  10.67m
  4 Maclennan, Cameron        18 Dalhousie Univ          10.80m  
      FOUL  10.41m  FOUL  FOUL  10.80m  FOUL
  5 Frigault, Joe             48 Saint John               9.65m  
      7.45m  FOUL  7.05m  8.02m  8.49m  9.65m
  6 LeBlanc, Steve            40 A S E A                  8.49m  
      8.49m  FOUL  FOUL  FOUL  PASS  PASS
  7 Hems, Scott               24 St. Thomas Univ          7.50m  
      FOUL  7.50m  7.25m  6.95m  6.96m  6.80m
 
Men Weight Throw 20lb
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jefferson, David          68 Saint John               9.30m  
      9.30m  9.02m  8.94m  9.05m  FOUL  FOUL
 
Men Weight Throw 25lb
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leblanc, Aaron            18 A S E A                 14.75m  
      13.89m  FOUL  FOUL  14.75m  14.05m  13.79m
  2 Gionet, Jonathan          18 St. Thomas Univ         12.51m  
      12.51m  FOUL  12.45m  11.27m  PASS  PASS
 
Boys 12-13 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leblanc, Joslain          13 A S E A                  4.46m  
      4.01m  4.09m  4.46m         
  2 Daigle, Corey             13 Club Elite               4.29m  
      3.97m  4.19m  4.29m         
  3 Grant, Jack               13 Fast Tracks              4.03m  
      4.03m  FOUL  3.86m         
  4 Sparks, Andrew            12 Fast Tracks              3.87m  
      3.47m  3.87m  3.25m         
  5 Healey, Cole              12 Saint John               3.85m  
      3.85m  3.44m  3.65m         
  6 Geisterfer Nyvlt, Gabrie  12 Fast Tracks              3.84m  
      3.37m  3.84m  3.80m         
  7 Grant, Marcus             12 Fast Tracks              3.58m  
      3.16m  3.58m  3.35m         
 
Girls 12-13 Long Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nowlan, Gabrielle         13 Club Elite               4.05m  
      3.64m  3.92m  4.05m           
  2 Steeves, Dominique        13 A S E A                  3.94m  
      3.63m  3.74m  3.94m         
  3 Trites, Hannah            12 Fast Tracks              3.36m  
      3.30m  3.33m  3.36m           
  4 Dickinson, Julia          12 Fast Tracks              3.21m  
      3.21m  3.10m  3.10m         

Close window