printButton PRINT

Gagetown Invitational
Oromocto
Nov 29, 2014






Gagetown Invitational - 2014-11-29                       
                           CFB Gagetown, Oromocto NB                           
                                    Results                                    
 
Girls 14-15 Shot Put 3kg
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Black, Sophie             14 A S E A                           9.48m  
      9.48m  9.38m  8.92m  9.08m  9.09m   
  2 Cyr, Véronique            14 Restigouche                       8.86m  
      8.12m  8.07m  7.97m  8.86m  8.81m   
  3 Desjardins, Gabrielle     14 Restigouche                       8.54m  
      7.96m  7.71m  8.54m  7.21m  6.96m   
 
Girls 16-17 Shot Put 3kg
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Noel, Sara-Eve            16 Chaleur                          11.26m  
      FOUL  11.26m  10.61m  10.68m  FOUL   
  2 Gilman, Constance         17 Islanders                        10.40m  
      FOUL  10.40m  FOUL  FOUL  9.14m   
 
Girls 16-17 Weight Throw 7.26kg /16#
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Noel, Sara-Eve            16 Chaleur                          12.67m  
      FOUL  12.67m  12.62m  12.62m      
 -- Gilman, Constance         17 Islanders                          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL      
 
Tetrathlon: #3 Girls 9&U 60 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacPherson, Marin          9 Saint John TC            10.11     185
  2 Levesque, Élody            9 Unattached               10.65     146
  3 Larose, Sharly             8 Fredericton              11.73      80
 
Tetrathlon: #3 Girls 10-11 60 Meter Dash Tetrathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 MacIsaac, Shelby          11 A S E A                   9.24   1    257
  2 Davis, Maya               10 Fast Tracks               9.92   2    200
  3 Webb, Alyssa              11 Fast Tracks               9.98   1    195
  4 Hall, Christine           10 Fast Tracks              10.03   1    191
  5 McLeod, Madeleine         11 Fast Tracks              10.36   1    166
  6 Rondeau, Elizabeth        11 Fredericton              10.73   2    140
  7 Stevens, Sky              10 Unattached               10.97   2    125
 
Tetrathlon: #3 Girls 12-13 60 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacPherson, Julia         13 Saint John TC             9.04     275
  2 Stevens, Madeleine        13 Unattached                9.52     233
  3 Rondeau, Angelique        12 Fredericton              10.22     177
 
Tetrathlon: #4 Girls 9&U 600 Meter Run Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levesque, Élody            9 Unattached             2:23.27     134
  2 MacPherson, Marin          9 Saint John TC          2:23.28     134
  3 Larose, Sharly             8 Fredericton            2:46.22      50
 
Tetrathlon: #4 Girls 10-11 600 Meter Run Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacIsaac, Shelby          11 A S E A                1:59.28     261
  2 McLeod, Madeleine         11 Fast Tracks            2:03.56     235
  3 Webb, Alyssa              11 Fast Tracks            2:11.69     190
  4 Davis, Maya               10 Fast Tracks            2:14.39     176
  5 Hall, Christine           10 Fast Tracks            2:15.05     173
  6 Rondeau, Elizabeth        11 Fredericton            2:32.68      95
  7 Stevens, Sky              10 Unattached             2:45.61      52
 
Tetrathlon: #4 Girls 12-13 600 Meter Run Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacPherson, Julia         13 Saint John TC          2:08.20     209
  2 Stevens, Madeleine        13 Unattached             2:08.23     209
  3 Rondeau, Angelique        12 Fredericton            2:28.94     109
 
Tetrathlon: #1 Girls 9&U Long Jump Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levesque, Élody            9 Unattached               1.79m      62
      1.76m  1.79m  1.76m            
  2 MacPherson, Marin          9 Saint John TC            1.70m      57
      1.70m  1.67m  1.60m            
  3 Larose, Sharly             8 Fredericton              1.42m      42
      1.37m  1.42m  1.35m            
 
Tetrathlon: #1 Girls 10-11 Long Jump Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacIsaac, Shelby          11 A S E A                  1.97m      73
      1.89m  1.95m  1.97m            
  2 Rondeau, Elizabeth        11 Fredericton              1.83m      64
      1.60m  1.83m  1.75m            
  3 Webb, Alyssa              11 Fast Tracks              1.74m      59
      1.62m  1.72m  1.74m            
  4 Hall, Christine           10 Fast Tracks              1.66m      55
      1.66m  1.59m  1.59m            
  5 Stevens, Sky              10 Unattached               1.48m      45
      1.41m  1.40m  1.48m            
  5 Davis, Maya               10 Fast Tracks              1.48m      45
      1.45m  1.48m  1.46m            
  7 McLeod, Madeleine         11 Fast Tracks              1.46m      44
      1.42m  1.46m  1.46m            
 
Tetrathlon: #2 Girls 12-13 Long Jump Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacPherson, Julia         13 Saint John TC            2.10m      81
      2.10m  2.10m  2.08m            
  2 Stevens, Madeleine        13 Unattached               1.73m      59
      1.73m  1.62m  1.69m            
  3 Rondeau, Angelique        12 Fredericton              1.52m      47
      1.51m  1.52m  1.52m            
 
Tetrathlon: #2 Girls 9&U Shot Put 2kg Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levesque, Élody            9 Unattached               5.08m     127
      5.08m                  
  2 MacPherson, Marin          9 Saint John TC            3.93m      87
      3.93m                  
  3 Larose, Sharly             8 Fredericton              2.45m      37
      2.45m                  
 
Tetrathlon: #2 Girls 10-11 Shot Put 2kg Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacIsaac, Shelby          11 A S E A                  5.75m     151
      5.75m x  x             
  2 Rondeau, Elizabeth        11 Fredericton              5.37m     138
      5.37m x  x             
  3 Webb, Alyssa              11 Fast Tracks              4.94m     123
      4.94m x  x             
  4 Hall, Christine           10 Fast Tracks              4.80m     118
      4.80m x  x             
  5 Stevens, Sky              10 Unattached               4.67m     113
      4.67m x  x             
  6 McLeod, Madeleine         11 Fast Tracks              3.62m      76
      3.62m x  x             
  7 Davis, Maya               10 Fast Tracks              3.23m      63
      3.23m x  x             
 
Tetrathlon: #1 Girls 12-13 Shot Put 3kg Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stevens, Madeleine        13 Unattached               7.08m     199
      FOUL  7.08m  7.06m            
  2 MacPherson, Julia         13 Saint John TC            5.46m     141
      FOUL  5.36m  5.46m            
  3 Rondeau, Angelique        12 Fredericton              5.39m     138
      4.89m  4.97m  5.39m            
 
Girls 9 & Under Tetrathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Levesque, Élody            9 Unattached                          469  
  2 MacPherson, Marin          9 Saint John TC                       463  
  3 Larose, Sharly             8 Fredericton                         209  
 
Girls 10-11 Tetrathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MacIsaac, Shelby          11 A S E A                             742  
  2 Webb, Alyssa              11 Fast Tracks                         567  
  3 Hall, Christine           10 Fast Tracks                         537  
  4 McLeod, Madeleine         11 Fast Tracks                         521  
  5 Davis, Maya               10 Fast Tracks                         484  
  6 Rondeau, Elizabeth        11 Fredericton                         437  
  7 Stevens, Sky              10 Unattached                          335  
 
Girls 12-13 Tetrathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MacPherson, Julia         13 Saint John TC                       706  
  2 Stevens, Madeleine        13 Unattached                          700  
  3 Rondeau, Angelique        12 Fredericton                         471  
 
Girls 12-13 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Boudreau, Isabelle        13 A S E A                            9.17   4 
  2 Stevens, Madeleine        13 Unattached                         9.41   3 
 
Women 14-15 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cloutier, Marie-Pier      14 Saint John TC                      8.29   4 
  2 Taylor, Samantha          15 Fast Tracks             8.27       8.45   1 
  3 Levesque, Jennyca         14 Unattached                         9.02   2 
  4 Thétrault, Debby          14 Restigouche                        9.66   3 
  5 Kenny, Alyson             14 A S E A                            9.86   3 
 
Women 16-17 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bergeron, Tamika          16 Restigouche                        9.04   4 
 
Women 18-19 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 MacDonald, Sydney         18 U N B                   8.22       8.10   1 
  2 Ugabi, Anne               19 U N B                   8.30       8.18   1 
  3 St-Arnauld, Miriook       18 Univ de Moncton         8.44       8.44   2 
  4 Carr, Emily               18 U N B                   8.26       8.55   1 
  5 Gallagher, Ashley         19 U N B                   8.39       8.64   1 
  6 LeBlanc, Monika           19 Univ de Moncton         8.76       8.73   2 
 
Women 20-34 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Doiron, Vanessa           20 Motley Crew             8.50       9.21   2 
 
Women 35+ 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Pinet, Lucie              43 Saint John TC                      9.87   4 
  2 Stevens, Heather          38 Unattached                        10.14   4 
  3 Peabody, Sharon           56 Saint John TC                     11.18   2 
  4 Cameron, Adrienne`        66 Saint John TC                     13.78   3 
 
Girls 12-13 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Boudreau, Isabelle        13 A S E A                           31.26   7 
  2 Hall, Mackenzie           12 Fast Tracks            33.85      31.31   5 
  3 MacPherson, Julia         13 Saint John TC                     31.47   7 
  4 Stevens, Madeleine        13 Unattached                        32.63   6 
  5 Wright, Frances           12 Fast Tracks            41.07      32.63   7 
 
Women 14-15 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Taylor, Samantha          15 Fast Tracks            27.97      28.39   2 
  2 Levesque, Jennyca         14 Unattached             29.67      31.07   4 
 -- Landry, Sarah             14 Chaleur                30.68         DQ   4 
 
Women 16-17 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hall, Chelsey             16 Fast Tracks            28.00      29.51   4 
  2 Bergeron, Tamika          16 Restigouche                       30.98   5 
 
Women 18-19 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 MacDonald, Sydney         18 U N B                  27.02      27.56   1 
  2 St-Arnauld, Miriook       18 Univ de Moncton        28.08      27.89   3 
  3 LeBlanc, Monika           19 Univ de Moncton        28.94      28.48   3 
  4 Gallagher, Ashley         19 U N B                  27.85      28.65   2 
 
Women 20-34 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Myatt, Sarah              22 U N B                  27.15      27.14   1 
  2 Clarke, Livia             21 Fast Tracks            26.59      27.88   1 
  3 Doiron, Vanessa           20 Motley Crew            31.00      30.90   5 
  4 Levesque, Marie-Pier      20 Motley Crew            35.00      33.25   6 
 
Girls 12-13 600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hall, Mackenzie           12 Fast Tracks          2:14.00    2:01.41  
 
Women 14-15 600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Underhill, Chelsey        14 Fredericton                     1:49.82  
  2 Black, Sophie             14 A S E A                         1:51.23  
  3 Haynes, Hannah            14 Fast Tracks          1:50.10    1:52.32  
  4 Landry, Sarah             14 Chaleur                         2:02.27  
 
Women 16-17 600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hall, Chelsey             16 Fast Tracks          1:41.00    1:45.58  
 
Women 20-34 600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Myatt, Sarah              22 U N B                1:37.04    1:37.28  
  2 Cécire, Nathalie          20 U N B                1:44.02    1:42.71  
  3 Barbour, Courtney         27 U N B                1:48.01    1:54.93  
 
Girls 12-13 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Haynes, Emily             12 Fast Tracks          3:35.07    3:33.61  
  2 Wright, Frances           12 Fast Tracks          3:55.00    3:42.94  
 
Women 20-34 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bhutani, Priya            20 U N B                3:10.05    3:19.34  
  2 Tremblay, Catherine       21 U N B                3:11.00    3:45.51  
  3 Levesque, Marie-Pier      20 Motley Crew          3:25.00    3:47.18  
 
Girls 12-13 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trites, Hannah            13 Motley Crew                     4:55.70  
 
Women 14-15 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cormier, Hannah           15 Motley Crew          5:06.00    5:00.16  
  2 McCain, Ali               14 Fast Tracks                     6:14.88  
 
Women 16-17 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gallibois, Molly          17 U N B                5:22.05    5:49.76  
 
Women 18-19 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McGuire, Cailie           19 U N B                5:02.01    4:59.10  
 
Women 20-34 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bhutani, Priya            20 U N B                5:18.04    5:17.20  
  2 Barbour, Courtney         27 U N B                5:15.03    5:30.74  
 
Women 16-17 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bergeron, Tamika          16 Restigouche                       1.35m  
 
Women 18-19 Shot Put 4kg
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Morris, Shannon           19 Fredericton                       8.85m  
      8.57m  8.12m  FOUL  8.85m  8.46m   
  2 Oduneye, Victoria         19 U N B                             8.44m  
      7.47m  8.30m  8.44m  8.05m  7.58m   
 
Women 20-34 Shot Put 4kg
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MacDonald, Elizabeth      27 una-ANB                          11.38m  
      10.86m  10.86m  11.25m  11.05m  11.38m   
  2 Nethercoat, Lainy         21 Fredericton                       8.39m  
      8.39m  7.44m  7.75m  7.46m  7.51m   
  3 Gates, Stephanie          21 Fredericton                       7.33m  
      6.96m  6.82m  6.71m  7.05m  7.33m   
 
Women 20-34 Discus Throw
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Richardson, Kellianne     20 Fredericton                      12.34m  
      12.23m  12.34m  12.03m  FOUL  12.24m  12.22m
 
Women 18-19 Weight Throw 9.08kg /20#
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Oduneye, Victoria         19 U N B                            11.72m  
      11.15m  11.72m  11.46m  FOUL      
  2 Morris, Shannon           19 Fredericton                       8.95m  
      8.67m  7.86m  8.95m  FOUL      
 
Women 20-34 Weight Throw 9.08kg /20#
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MacDonald, Elizabeth      27 una-ANB                          16.16m  
      16.16m  FOUL  15.82m  FOUL      
  2 Nethercoat, Lainy         21 Fredericton                       8.68m  
      FOUL  FOUL  8.09m  8.68m      
  3 Gates, Stephanie          21 Fredericton                       7.85m  
      7.45m  7.04m  7.33m  7.85m      
 
Boys 14-15 Shot Put 4kg
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gilman, Malcolm           14 Islanders                        11.82m  
      11.82m  11.30m  FOUL  FOUL       
 
Boys 16-17 Shot Put 5kg
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Charron, Olivier          16 A S E A                          10.46m  
      8.75m  10.33m  9.95m  10.46m       
 
Boys 14-15 Weight Throw 9.08kg /20#
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gilman, Malcolm           14 Islanders                        11.61m  
      FOUL  11.61m  10.85m  FOUL       
 
Tetrathlon: #3 Boys 9&U 60 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rondeau, Frederick         9 Fredericton              11.34     102
  2 Hebert, Emile              6 Fredericton              13.74       7
 
Tetrathlon: #3 Boys 10-11 60 Meter Dash Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Haynes, Alex              10 Fast Tracks              10.37     166
  2 Larose, Andy              10 Fredericton              10.60     149
 
Tetrathlon: #4 Boys 9&U 600 Meter Run Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rondeau, Frederick         9 Fredericton            2:52.51      34
  2 Hebert, Emile              6 Fredericton            3:12.07       3
 
Tetrathlon: #4 Boys 10-11 600 Meter Run Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Haynes, Alex              10 Fast Tracks            2:12.64     185
  2 Larose, Andy              10 Fredericton            2:25.35     125
 
Tetrathlon: #1 Boys 9&U Long Jump Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rondeau, Frederick         9 Fredericton              1.16m      29
      1.16m  1.06m  1.13m            
  2 Hebert, Emile              6 Fredericton              0.99m      22
      FOUL  0.81m  0.99m            
 
Tetrathlon: #1 Boys 10-11 Long Jump Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Larose, Andy              10 Fredericton              1.62m      53
      1.62m  1.59m  1.60m            
  2 Haynes, Alex              10 Fast Tracks              1.60m      51
      1.60m  1.54m  1.53m            
 
Tetrathlon: #2 Boys 9&U Shot Put 2kg Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rondeau, Frederick         9 Fredericton              4.07m      92
      4.07m    x             
  2 Hebert, Emile              6 Fredericton              1.60m       9
      1.60m                  
 
Tetrathlon: #2 Boys 10-11 Shot Put 2kg Tetrathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Larose, Andy              10 Fredericton              5.99m     160
      5.99m x  x             
  2 Haynes, Alex              10 Fast Tracks              5.01m     125
      5.01m x  x             
 
Boys 9 & Under Tetrathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rondeau, Frederick         9 Fredericton                         257  
  2 Hebert, Emile              6 Fredericton                          41  
 
Boys 10-11 Tetrathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Haynes, Alex              10 Fast Tracks                         527  
  2 Larose, Andy              10 Fredericton                         487  
 
Men 12-13 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Gallardo, Aaron           13 A S E A                            8.94  10 
 
Men 14-15 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Levesque, Cameron         14 una-ANB                            7.70   8 
  2 Welsh, Mickyle            14 A S E A                            7.71   6 
  3 Dunn, Benjamin            15 Saint John TC                      7.88   8 
  4 McGraw, Pierre-Luc        15 Péninsule Acadie                   8.06   9 
  5 Steeves, Travis           15 A S E A                 8.24       8.23   6 
  6 McGovern, Kenneth         14 Saint John TC                      8.28   9 
 
Men 16-17 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kinney, Adrian            17 una-ANB                            7.30   7 
  2 Harrison, Braden          17 Fredericton                        7.44   8 
  3 Beaudin, Philippe         16 Péninsule Acadie                   7.58   7 
  4 Steeves, Clint            16 A S E A                 7.73       7.71   4 
  5 MacLean, Nicholas         16 A S E A                            7.71   8 
  6 Marin, Tyrell             16 Unattached                         7.72   9 
  7 Charron, Olivier          16 A S E A                            7.78   9 
  8 Cormier, Anthony          17 Saint John TC           7.58       7.79   2 
  9 LeBlanc, Sebastien        16 A S E A                 8.22       7.98   6 
 10 Kenny, Derek              17 A S E A                            8.31   8 
 
Men 18-19 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cleghorn, Brandon         19 U N B                   7.41       7.36   3 
  2 Hayes, Jacob              19 U N B                   7.15       7.38   1 
  3 LeBlanc, Brandon          19 Fredericton             7.50       7.55   2 
  4 Dufour, Marc-Andre        19 Univ de Moncton         8.04       7.56   5 
  5 Kinch, Matthew            19 U N B                   7.75       7.75   3 
  6 Doucet, Alain             18 Univ de Moncton         7.80       7.80   4 
  7 Lefort, Kyle              19 U N B                   7.50       7.81   2 
  8 Fowler, Ben               18 U N B                   7.68       7.82   2 
  9 Bouchard, Vincent         18 Unattached                         7.83   7 
 10 Tree, Robbie              18 U N B                   7.89       7.85   4 
 11 Bastarache, Jean-Luc      18 Univ de Moncton                    8.12   6 
 12 Gregg, Alec               19 Motley Crew             8.00       8.27   5 
 
Men 20-34 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bouchard, Jason           24 Fredericton             7.05       7.20   1 
  2 Nazari, Artabaz           22 U N B                   7.15       7.25   1 
  3 Whitcomb, Mike            20 U N B                   7.40       7.27   2 
  4 Richard, Christian        21 Univ de Moncton         7.38       7.40   1 
  5 Landry, Pierre            26 A S E A                 7.32       7.45   1 
  6 Criticos, Stephanos       21 U N B                   7.82       7.61   4 
  7 Guercin, Sergio Rolando   23 Unattached                         7.69   7 
  8 MacKenzie, Jason          24 A S E A                 7.85       7.71   4 
  9 Grant, Evan               21 U N B                   7.75       7.73   3 
 10 Ancheta, Kyle             20 U N B                   7.60       7.82   3 
 11 Johnson, Jordan           21 U N B                   7.76       7.93   3 
 12 Wilson, Troy              20 U N B                              8.14   7 
 13 Boko, Mahouna Lucas       24 Unattached              7.90       8.34   5 
 14 Graham, Jamie             21 Fredericton             8.00       8.82   5 
 
Men 35+ 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Justason, Andrew          43 Fredericton             8.10       8.20   5 
  2 Pelletier, Yvan           59 Fredericton             8.70       8.65   6 
  3 Landry, Germain           55 Fredericton                        8.95  10 
  4 Jefferson, David          70 Saint John TC                     10.56  10 
 
Men 12-13 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Gallardo, Aaron           13 A S E A                           29.95   7 
 
Men 14-15 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Welsh, Mickyle            14 A S E A                           24.70   7 
  2 Levesque, Cameron         14 una-ANB                           24.98   7 
  3 McGovern, Kenneth         14 Saint John TC                     26.36   8 
  4 Dunn, Benjamin            15 Saint John TC                     26.49   8 
  5 Steeves, Travis           15 A S E A                           27.62   8 
 
Men 16-17 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Harrison, Braden          17 Fredericton                       23.77   7 
  2 MacLean, Nicholas         16 A S E A                           25.14   6 
  3 Beaudin, Philippe         16 Péninsule Acadie                  25.23   8 
  4 Steeves, Clint            16 A S E A                25.02      25.27   3 
  5 LeBlanc, Sebastien        16 A S E A                26.38      25.54   4 
  6 Marin, Tyrell             16 Unattached                        26.76   6 
 
Men 18-19 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 LeBlanc, Brandon          19 Fredericton            24.28      24.09   3 
  2 Hayes, Jacob              19 U N B                  23.30      25.00   2 
  3 Gregg, Alec               19 Motley Crew            27.00      26.92   5 
 
Men 20-34 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bouchard, Jason           24 Fredericton            22.11      22.84   1 
  2 Brown, Dan                20 U N B                  23.01      23.47   1 
  3 Retallick, Jeffrey        21 U N B                  23.56      23.89   2 
  4 Whitcomb, Mike            20 U N B                  23.46      23.92   1 
  5 Richard, Christian        21 Univ de Moncton        23.70      24.11   3 
  6 Nazari, Artabaz           22 U N B                  23.50      24.68   2 
  7 Guercin, Sergio Rolando   23 Unattached                        25.34   6 
  8 Richard, Stéphane         20 Univ de Moncton        25.01      26.13   4 
  9 Boko, Mahouna Lucas       24 Unattached             26.80      27.88   5 
 10 Graham, Jamie             21 Fredericton            28.00      28.99   5 
 -- Wilson, Troy              20 U N B                               DNF   2 
 
Men 35+ 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Justason, Andrew          43 Fredericton            26.10      26.99   4 
  2 Pelletier, Yvan           59 Fredericton            29.74      29.74   6 
 
Men 14-15 600 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roy, Alexi Cedric         15 Chaleur                         1:37.23   1 
  2 Savoie, Frederic          15 Chaleur                         1:40.08   2 
 
Men 16-17 600 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Guitard, Samuel           16 Chaleur                         1:28.19   2 
  2 Johnston, Daniel          17 una-ANB                         1:32.13   1 
  3 Cormier, Anthony          17 Saint John TC                   1:33.37   2 
  4 Marin, Tyrell             16 Unattached                      1:39.24   2 
 
Men 18-19 600 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Choquette, Raphael        19 Univ de Moncton      1:30.03    1:29.68  
  2 MacFarlane, Frank         19 U N B                1:35.02    1:34.66  
  3 Veno, Jeff                18 Motley Crew          1:40.00    1:44.19  
 
Men 20-34 600 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brown, Dan                20 U N B                1:24.01    1:23.17   1 
  2 Nozicka, Paul             20 Motley Crew          1:28.00    1:29.42   1 
  3 Holteen, Clayton          20 U N B                1:30.02    1:30.15   1 
  4 Saucier, Daniel           20 Univ de Moncton                 1:37.75   2 
 
Men 35+ 600 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rosvall, Bruce            51 Saint John TC                   1:35.24   2 
 
Men 14-15 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Westbrook, Gavin          15 Motley Crew                     2:54.39  
 
Men 18-19 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bunn, Jonathan            19 U N B                2:37.01    2:42.63  
  2 Manuel, Marc-Andre        19 U N B                2:50.02    2:53.22  
  3 Choquette, Raphael        19 Univ de Moncton      2:40.01    2:59.11  
  4 Tait, Nevan               19 U N B                2:54.09    3:00.46  
  5 Veno, Jeff                18 Motley Crew          3:00.00    3:24.64  
 
Men 20-34 1000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lamarche, Taylor          22 U N B                2:44.04    2:44.74  
  2 Nozicka, Paul             20 Motley Crew          2:41.96    2:47.06  
  3 Yitayew, Michael          20 U N B                2:58.01    2:55.86  
  4 Saucier, Daniel           20 Univ de Moncton      2:48.00    3:03.71  
 
Men 16-17 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Graves, Brady             16 Saint John TC        4:08.15    4:14.24  
  2 Johnston, Daniel          17 una-ANB                         4:28.93  
 
Men 18-19 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bunn, Jonathan            19 U N B                4:09.09    4:14.21  
  2 Shanks, Joshua            18 U N B                4:05.04    4:22.97  
  3 Manuel, Marc-Andre        19 U N B                4:20.07    4:42.98  
  4 Tait, Nevan               19 U N B                4:30.04    4:45.78  
  5 Anonymous                 19 Anonymous                       4:48.83  
  6 Dobson, Troy              19 U N B                4:35.04    5:06.01  
 
Men 20-34 1500 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lamarche, Taylor          22 U N B                4:12.02    4:24.47  
 
Men 16-17 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 MacLean, Nicholas         16 A S E A                1.73m      1.70m  
  1 Kenny, Derek              17 A S E A                1.75m      1.70m  
 
Men 18-19 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kinch, Matthew            19 U N B                             1.75m  
 
Men 20-34 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnson, Jordan           21 U N B                             1.90m  
  2 Grant, Evan               21 U N B                             1.75m  
 -- Wilson, Troy              20 U N B                                NH  
 
Men 35+ High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McGraw, Pierre-Luc        15 Péninsule Acadie                  1.70m  
 -- Savoie, Frederic          15 Chaleur                              NH  
 -- Justason, Andrew          43 Fredericton                          NH  
 
Men 18-19 Shot Put 6kg
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Turgeon, Liam             18 Restigouche                      13.68m  
      13.68m  FOUL  FOUL  13.59m      
  2 Kennedy, Ryan             18 U N B                            10.64m  
      10.64m  10.62m  10.40m  FOUL      
  3 Tree, Robbie              18 U N B                             9.52m  
      9.47m  9.50m  9.28m  9.52m      
  4 Doucet, Alain             18 Univ de Moncton        8.50m      8.83m  
      8.83m  8.51m  8.62m  FOUL      
  5 Fowler, Ben               18 U N B                             8.74m  
      FOUL  8.19m  8.74m  FOUL      
  6 Lefort, Kyle              19 U N B                             8.44m  
      8.18m  8.12m  8.44m  7.94m      
 
Men 20-34 Shot Put 7.26kg
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gionet, Jonathan          20 Fredericton           13.39m     12.31m  
      11.57m  12.20m  12.31m  FOUL       
  2 Carragher, Brad           25 U N B                            11.92m  
      FOUL  11.92m  FOUL  FOUL      
  3 Dillman, Luke             22 U N B                            11.69m  
      11.69m  11.59m  11.45m  10.58m      
  4 MacKenzie, Jason          24 A S E A               10.78m     11.36m  
      FOUL  11.36m  10.70m  10.50m      
  5 LeBlanc, Aaron            20 Univ de Moncton       11.40m     11.27m  
      11.13m  11.27m  FOUL  11.24m      
  6 Landry, Pierre            26 A S E A               10.74m      9.81m  
      9.60m  9.81m  8.17m  FOUL      
  7 Costello, Shawn           22 U N B                             9.15m  
      9.15m  8.85m  8.05m  8.32m      
 
Men 35-49 Shot Put 7.26kg
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hall, Joe                 41 Fredericton                      13.21m  
      FOUL  12.19m  13.07m  13.21m      
  2 McHugh, Scott             38 Fredericton                      12.49m  
      12.37m  12.43m  11.64m  12.49m      
  3 Justason, Andrew          43 Fredericton            9.70m      9.24m  
      9.24m  8.63m  8.27m  8.53m      
 
Men 50-59 Shot Put 6kg
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gautier, Paul             50 Saint John TC                    13.52m  
      13.09m  13.13m  12.78m  13.52m       
  2 Richardson, Doug          53 Fredericton                       9.32m  
      8.80m  9.32m  8.91m  8.53m      
  3 Britton, Ross             50 Saint John TC                     8.96m  
      8.86m  8.96m  FOUL  FOUL      
 
Men 70-79 Shot Put 4kg
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jefferson, David          70 Saint John TC          7.70m      8.46m  
      7.89m  8.46m  FOUL  FOUL      
 
Men 18-19 Weight Throw 15.88kg/35#
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Turgeon, Liam             18 Restigouche                      12.31m  
      FOUL  11.88m  12.31m  FOUL        
  2 Tree, Robbie              18 U N B                             9.89m  
      9.71m  9.89m  9.73m  9.47m       
  3 Kennedy, Ryan             18 U N B                             8.79m  
      7.38m  8.79m  FOUL  FOUL        
 
Men 20-34 Weight Throw 15.88kg /35#
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LeBlanc, Aaron            20 Univ de Moncton       12.57m     13.31m  
      13.31m  12.65m  FOUL  FOUL       
  2 Dillman, Luke             22 U N B                            12.88m  
      12.75m  12.52m  12.82m  12.88m       
  3 Carragher, Brad           25 U N B                            12.61m  
      11.41m  1.18m  12.61m  FOUL        
  4 Blaauwendraat, Trevor     20 U N B                            11.05m  
      9.44m  0.95m  10.97m  11.05m      
  5 Costello, Shawn           22 U N B                             9.64m  
      FOUL  8.79m  9.64m  9.09m        
 
Men 35-49 Weight Throw 15.88kg /35#
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McHugh, Scott             38 Fredericton                      12.99m  
      12.35m  12.99m  FOUL  11.70m       
  2 Hall, Joe                 41 Fredericton                      12.01m  
      11.35m  11.91m  9.45m  12.01m      
  3 LeBlanc, Steve            42 A S E A                9.83m      8.98m  
      FOUL  FOUL  8.53m  8.98m       
 
Men 50-59 Weight Throw 11.34kg /25#
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gautier, Paul             50 Saint John TC                    16.10m  
      15.60m  16.10m  16.07m  FOUL        
  2 Britton, Ross             50 Saint John TC                     9.20m  
      FOUL  9.20m  8.79m  FOUL        
  3 Richardson, Doug          53 Fredericton                       7.33m  
      FOUL  7.33m  FOUL  6.65m       
 
Men 70-79 Weight Throw 7.26kg /16#
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jefferson, David          70 Saint John TC         10.74m     12.32m  
      11.26m  12.01m  11.89m  12.32m       

Close window