printButton PRINT

Hub City Track and Field Classic 2019
Croix Bleue Medavie Stadium, Moncton NB
Jun 8, 2019

Licensed to Athletisme Sud-est South East Athl. Club      HY-TEK's Meet Manager
              Hub City Track and Field Classic 2019 - 08/06/2019               
                               Moncton Stuadium                                
                                    Results                                    
 
Girls 14+ 100 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1       Reynolds, Maya      21 HALI                     12.00q  2.0 
  2       MacIsaac, Shelby    16 A.S.E.A.                 12.55q  2.0 
  3       Kidston, Daniella   17 Valley Athle             13.00q  2.0 
  4       Davidson, Abigail   19 Fredericton              13.05q  2.0 
 
Girls 14+ 100 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1       Reynolds, Maya      21 HALI                     12.00   2.5 
  2       MacIsaac, Shelby    16 A.S.E.A.                 12.49   2.5 
  3       Kidston, Daniella   17 Valley Athle             12.96   2.5 
  4       Davidson, Abigail   19 Fredericton              13.15   2.5 
 
Girls 1-13 150 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Platis, Adrianna    13 A.S.E.A.                 22.23   1.2 
  2       Nowlan, Claire      12 A.S.E.A.                 22.60   1.2 
  3       Gaudry, Cate        12 Unattached N             23.95   1.2 
  4       Arsenault, Annabel  11 Unattached               26.47   1.2 
 
Girls 14+ 200 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Reynolds, Maya      21 HALI                     25.35   3.6 
  2       Kidston, Daniella   17 Valley Athle             26.80   3.6 
  3       Jacobson, Carys     15 Fast Tracks              27.24   3.6 
  4       Davidson, Abigail   19 Fredericton              27.26   3.6 
  5       Allanach, Janelle   16 A.S.E.A.                 27.59   3.6 
  6       Richard, Lisa       21 Aetos Athlet             28.89   3.6 
 
Girls 1-15 300 Meter Sprint
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Jacobson, Carys     15 Fast Tracks              44.28  
  2       Arsenault, Annabel  11 Unattached             1:02.43  
  3       Arsenault, Ella     13 A.S.E.A.               1:03.00  
 
Girls 16+ 400 Meter Sprint
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       MacIsaac, Shelby    16 A.S.E.A.                 58.53  
  2       Fullarton, Zoe      16 Fast Tracks            1:05.31  
 
Girls 14+ 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Fullarton, Zoe      16 Fast Tracks            2:26.01  
  2       Tapp, Tasha         16 Fredericton            2:32.01  
  3       LeBlanc, Monika     24 Aetos Athlet           2:35.37  
  4       Cyr, Myriam         22 Aetos Athlet           2:38.89  
  5       Gaudry, Abbigael    16 Chebucto Ath           2:52.96  
 
Girls 13-15 1200 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Roy Beausoleil, Au  15 A.S.E.A.               4:14.63  
 
Girls 16+ 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Keefe, Danielle     17 Fast Tracks            4:47.55  
  2       Tapp, Tasha         16 Fredericton            5:22.65  
 
Girls 14-15 2000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       White, Jessica      15 Fredericton            7:13.74  
  2       Roy Beausoleil, Au  15 A.S.E.A.               7:22.15  
 
Girls 16-17 100 Meter Hurdles 0.762m
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Gaudry, Abbigael    16 Chebucto Ath             15.21   2.4 
 
Girls 16-35 400 Meter Hurdles 0.762m
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Allanach, Janelle   16 A.S.E.A.               1:10.88  
 
Girls 16-17 2000 Meter Steeplechase 0.762m
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Doucet, Emily       16 A.S.E.A.               7:38.3h  
  2       Wright, Frances     17 Fast Tracks            7:41.2h  
 
Girls 14+ High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Reid, Amelia        17 Fredericton              1.55m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.59 
        O    O    O  XXO  XXX 
  2       Mattinson, Emma     16 Unattached               1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O   XO  XXX 
 
Girls 10-11 Long Jump 1m take-off
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Arsenault, Annabel  11 Unattached               3.10m   NWI 
     2.75m(NWI) 2.85m(NWI) 3.00m(NWI) 2.95m(NWI) 3.05m(NWI) 3.10m(NWI)
 
Girls 14-17 Shot put 3kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Allanach, Jocelyne  14 A.S.E.A.                 8.81m  
      FOUL  8.43m  8.30m  8.43m  8.81m  8.48m
 
Girls 18-105 Shot put 4kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       LeBlanc, Heather    58 Unattached-N             7.58m  
      7.51m  7.29m  7.58m  7.53m  7.29m  7.43m
 
Girls 14-105 Discus 1kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Laforge, Milaine    16 Unattached              24.40m  
      20.32m  24.40m  23.06m  23.93m  22.37m  17.94m
  2       Allanach, Jocelyne  14 A.S.E.A.                22.41m  
      22.41m  20.45m  21.64m  18.74m  20.78m  20.69m
  3       LeBlanc, Heather    58 Unattached-N            18.51m  
      18.33m  18.42m  18.19m  18.47m  18.51m  17.25m
 
Girls 14-18 Hammer Throw 3.0kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Allanach, Jocelyne  14 A.S.E.A.                21.88m  
      21.88m  16.95m  FOUL  19.00m  20.60m  FOUL
 
Girls 20-105 Hammer Throw 4.0kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     1 Maltais, Naiomie    22 Unattached              46.63m  
      45.55m  FOUL  FOUL  44.01m  46.63m  46.49m
  2       LeBlanc, Heather    58 Unattached-N            21.50m  
      21.50m  20.56m  20.72m  18.52m  21.37m  20.69m
 
Girls 14-17 Javelin 500g
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Laforge, Milaine    16 Unattached              28.33m  
      24.79m  23.95m  24.68m  28.04m  28.33m  26.96m
 
Girls 18-105 Javelin 600g
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Morris, Isabelle    23 Aetos Athlet            37.46m  
      FOUL  FOUL  34.50m  33.65m  37.46m  34.37m
  2       LeBlanc, Heather    58 Unattached-N            15.05m  
      12.96m  FOUL  FOUL  13.25m  13.54m  15.05m
 
Boys 14+ 100 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1       Henri, Jordan       18 Aetos Athlet             10.54q  3.2 
  2       Harrison, Braden    22 Fredericton              11.19q  3.2 
  3       Mulali, Glodin      20 Aetos Athlet             11.59q  3.2 
  4       Basque, Guillaume   15 Aetos Athlet             12.57q  3.2 
  5       LeBlanc, Marc-�tie  15 A.S.E.A.                 12.68q  3.2 
 
Boys 14+ 100 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1       Henri, Jordan       18 Aetos Athlet             10.44   4.5 
  2       Harrison, Braden    22 Fredericton              11.17   4.5 
  3       Mulali, Glodin      20 Aetos Athlet             11.74   4.5 
  4       Basque, Guillaume   15 Aetos Athlet             12.33   4.5 
  5       LeBlanc, Marc-�tie  15 A.S.E.A.                 12.65   4.5 
 
Boys 1-13 150 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Mellish, Jack       13 A.S.E.A.                 19.35   0.8 
  2       Keenan, Nolan       12 A.S.E.A.                 24.28   0.8 
  3       Broderick, Kyle     12 Saint John T             25.83   0.8 
 
Boys 14-105 200 Meter Sprint
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1       Harrison, Braden    22 Fredericton              22.44   5.5  1 
  2       Richard, Christian  26 Aetos Athlet             23.42   5.5  1 
  3       Edwards, Ben        19 Chebucto Ath             23.94   5.5  1 
  4       Robichaud, Samuel   21 Aetos Athlet             23.96   5.5  1 
  5       Basque, Guillaume   15 Aetos Athlet             24.81   5.5  1 
  6       Zangio, Emmanuel    21 Aetos Athlet             24.95   3.9  2 
  7       LeBlanc, Marc-�tie  15 A.S.E.A.                 26.27   3.9  2 
  8       Vincent, Liam       33 Fredericton              27.02   5.5  1 
  9       Allanach, John      46 A.S.E.A.                 32.27   3.9  2 
 
Boys 16+ 400 Meter Sprint
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Ferguson, Bailey    21 Fredericton              53.01  
  2       Kean, Mitchell      18 Fast Tracks              53.64  
  3       Edwards, Ben        19 Chebucto Ath             54.69  
 
Boys 14+ 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Goodridge, Jonatha  21 HALI                   1:58.81  
  2       Rogers, Michael     22 HALI                   2:01.64  
  3       Grimshaw-Surette,   19 Southwest No           2:01.77  
  4       Kean, Mitchell      18 Fast Tracks            2:02.60  
  5       Rosvall, Bruce      56 Fast Tracks            2:16.27  
 
Boys 18-19 110 Meter Hurdles 0.990m
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Hughes, Eric        19 Unattached N             14.91   1.8 
 
Boys 20-34 110 Meter Hurdles 1.067m
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Steeves, Clint      21 A.S.E.A.                 15.59   1.8 
 
Boys 16-17 400 Meter Hurdles 0.838m
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       James, Zachary      16 Valley Athle             59.99  
 
Boys 18-34 400 Meter Hurdles 0.914m
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Thorne, Craig       18 Saint John T             55.87  
  2       Hughes, Eric        19 Unattached N             57.88  
  3       James, Noah         19 Valley Athle             57.93  
 
Boys 20-105 Shot put 7.26kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Turgeon, Liam       23 Unattached              13.17m  
      FOUL  FOUL  13.17m  FOUL  FOUL   
  2       Manuel, Jarod       21 Fredericton             12.48m  
      11.62m  12.48m  12.44m  FOUL  10.74m  FOUL
  3       Allanach, John      46 A.S.E.A.                 8.22m  
      7.86m  7.64m  8.22m  8.06m  7.90m  7.56m
  4       Vincent, Liam       33 Fredericton              8.21m  
      8.21m  7.90m  8.06m  7.80m  7.95m  8.21m
 
Boys 20-34 Discus 2.0kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Tanton, Matthew     21 Islanders TR            36.81m  
      36.81m  35.98m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2       Manuel, Jarod       21 Fredericton             35.58m  
      FOUL  FOUL  35.58m  FOUL  FOUL  FOUL
  3       LeBlanc, Aaron      25 Aetos Athlet            34.58m  
      FOUL  34.12m  31.07m  34.58m  28.94m  30.17m
 
Boys 18-19 Hammer Throw 6.0kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Gilman, Malcolm     19 Unattached              38.56m  
      FOUL  FOUL  38.56m  FOUL  FOUL  PASS
 
Boys 20-105 Hammer Throw 7.26kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Manuel, Jarod       21 Fredericton             39.26m  
      39.26m    x             
  2       LeBlanc, Aaron      25 Aetos Athlet            36.05m  
      32.15m  32.07m  35.18m  36.05m  34.78m  33.68m
  3       Allanach, John      46 A.S.E.A.                15.83m  
      14.58m  FOUL  15.83m           
 
Boys 18-34 Javelin 800g
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Robichaud, Brandon  19 Aetos Athlet            48.82m  
      48.82m  46.40m  47.87m  44.55m  42.78m  FOUL
  2       Vincent, Liam       33 Fredericton             27.33m  
      27.33m  FOUL  21.25m  23.10m  23.89m  19.27m
 
Boys 10-13 80 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Mellish, Jack       13 A.S.E.A.                 10.51   3.7 
  2       Keenan, Nolan       12 A.S.E.A.                 12.62   3.7 
 
Girls 10-13 80 Meter Sprint
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Platis, Adrianna    13 A.S.E.A.                 11.74   3.7 
  2       Gaudry, Cate        12 Unattached N             12.41   3.7 
 
Boys 10-13 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Broderick, Kyle     12 Saint John T           2:00.78  
 
Girls 10-13 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Nowlan, Claire      12 A.S.E.A.               1:59.24  
 
Women 16+ 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       McLeod, Madeleine   16 Fast Tracks           19:42.90  
 
Men 16+ 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Halloran, Jacob     22 HALI                  15:48.47  
  2       Freeman, Alec       22 HALI                  16:47.87  
 --       Lynds, Trent        22 HALI                       DNF  
 
Girls 12-13 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Gaudry, Cate        12 Unattached N             3.47m   NWI 
     3.43m(NWI) 2.57m(NWI) 2.77m(NWI) 3.43m(NWI) 3.47m(NWI) 3.28m(NWI)
  2       Arsenault, Ella     13 A.S.E.A.                 2.95m   NWI 
     2.70m(NWI) 2.56m(NWI) 2.68m(NWI) 2.95m(NWI) 2.86m(NWI) 2.82m(NWI)
 
Boys 12-13 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Keenan, Nolan       12 A.S.E.A.                 3.68m   NWI 
     3.33m(NWI) 3.68m(NWI) 3.67m(NWI) 3.51m(NWI) 3.21m(NWI) 3.58m(NWI)
  2       Ngongo, John        12 A.S.E.A.                 3.51m   NWI 
     3.51m(NWI) 3.48m(NWI) 3.30m(NWI) 3.43m(NWI) 3.47m(NWI) 3.28m(NWI)
 
Men Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Belyea, Stephen     23 Liit                     6.79m   3.6 
     FOUL      5.99m(3.0) FOUL      6.13m(0.7) 6.79m(3.6) FOUL     
  2       Hollinsid, Robin    24 Lit                      6.18m   0.7 
     FOUL      6.18m(0.7) FOUL      FOUL      FOUL      5.75m(1.1)
  3       Basque, Guillaume   15 Aetos Athlet             5.34m   4.3 
     5.13m(1.2) 5.30m(4.1) 5.22m(4.4) 4.79m(2.9) 5.34m(4.3) 5.11m(1.7)
 
Women Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Davidson, Abigail   19 Fredericton              5.07m   2.1 
     FOUL      FOUL      5.06m(1.8) 5.07m(2.1) FOUL      4.98m(2.2)
  2       Gaudry, Abbigael    16 Chebucto Ath             5.01m   1.5 
     FOUL      FOUL      FOUL      5.01m(1.5) FOUL      FOUL     
  3       McCavour, Erin      19 Truro Lions              5.00m   0.6 
     4.76m(3.6) FOUL      5.00m(0.6) FOUL      4.79m(0.8) 4.97m(3.2)
  4       Mah, Jadyn          17 A.S.E.A.                 4.95m   5.2 
     4.76m(1.8) 4.71m(3.4) 4.80m(2.8) 4.95m(5.2) 4.87m(2.5) 4.87m(3.2)
  5       Gagnon, Caroline    18 A.S.E.A.                 4.90m   3.4 
     4.90m(3.4) 4.69m(1.0) 4.82m(2.2) 4.75m(2.7) FOUL      FOUL     
 
Men 14+ Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       Douthwright, Camde  16 Unattached              11.29m   3.4 
     10.40m(2.2) 10.44m(2.1) 11.06m(2.5) 10.90m(2.7) 10.29m(2.3) 11.29m(3.4)
 
Women 14+ Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       McCavour, Erin      19 Truro Lions             11.03m   2.8 
     10.23m(2.4) 10.68m(1.9) FOUL      10.70m(3.4) 11.03m(2.8) 10.84m(3.0)
  2       Mah, Jadyn          17 A.S.E.A.                10.64m   3.1 
     10.30m(0.9) 10.13m(1.4) 10.64m(3.1) 10.39m(2.9) 10.48m(2.4) FOUL     
 
Mixed 12-13 Shot put 3kg
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       Platis, Adrianna   W13 A.S.E.A.                 7.89m  
      7.89m  FOUL  7.74m  7.37m  7.66m  7.89m

	

Close window