printButton PRINT

Indian Summer Games
CFB Gagetown, Oromocto NB
Aug 1, 2019

Indian Summer Games - 01/08/2019                        
                                 CFB Gagetown                                  
                                    Results                                    
 
Female 5-6 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1   150 Turpin-Simonson, L     Eel River Ba              9.85   2  10   
  2   160 Augustine, Neehah      Elsipogtog               10.03   1   8   
  3   455 Paul, Karlie           St.Mary's                10.21   3   6   
  4   142 Narvie, Zoe            Eel River Ba             10.93   3   5   
  5   481 Levi, Sadie            Welamukotuk              11.39   3   4   
  6   467 Atwin, Nova            Welamukotuk              11.44   2   3   
  7   325 Augustine, Ella        Metepenagiag             11.54   3   2   
  8   265 Arnold, Sloan          Kingsclear               11.55   2   1   
  9   368 Augustine, Arenna      Neqotkuk                 11.94   2 
 10   329 Cloud-tenass, Summ     Metepenagiag             12.14   1 
 11   551 Turner, Claire         Woodstock                13.46   1 
 12   225 Dedam, Camryn          Esgenoopetit             14.27   1 
 
Female 7-8 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   527 McLellan, Emma         Woodstock                 9.28   2  10   
  2   333 Flanagan, Leah         Metepenagiag              9.39   3   8   
  3   405 Pyres Nicholas, Ke     Neqotkuk                  9.44   1   6   
  4   144 Simonson, Haydee       Eel River Ba              9.75   2   4.50
  4   126 Harquail, Harley       Eel River Ba              9.75   3   4.50
  6   429 Brooks, Audrina        St.Mary's                 9.78   2   3   
  7   428 Britton, Leah          St.Mary's                10.04   3   2   
  8   157 Augustine, Josie       Elsipogtog               10.13   2   1   
  9   267 Davis, Amelia          Kingsclear               10.16   3 
 10   550 Tomah, Julianna        Woodstock                10.23   2 
 11   217 Augustine, Aqtomgi     Esgenoopetit             10.78   2 
 12   477 Dobson, Myah           Welamukotuk              10.87   3 
 13   179 Denny, Akyrah          Elsipogtog               11.05   3 
 14   214 Sue Ward, Bobbi        Elsipogtog              x11.16   1 
 15   224 Dedam, Bailey          Esgenoopetit             11.36   2 
 16   299 Sacobie, Bresayis      Kingsclear               11.91   1 
 17   471 Brewer, Kiesha         Welamukotuk              11.94   3 
 18   386 Francis, Sammarah      Neqotkuk                 12.23   3 
 19   345 Richard, Peyton        Metepenagiag             12.25   1 
 
Female 9-10 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   148 Simonson, Sydney       Eel River Ba              8.25   2  10   
  2   444 Henderson, Aislyn      St.Mary's                 8.66   1   8   
  3   488 Mallery, Payten        Welamukotuk               8.94   3   6   
  4   165 Breau, Hailey          Elsipogtog                9.00   1   5   
  5   174 Copage, Jenaya         Elsipogtog                9.16   3   4   
  6   395 Okoye, Maia            Neqotkuk                  9.22   1   3   
  7   358 Ward, Sahara           Metepenagiag              9.34   3   2   
  8   425 Bear, Terryn           St.Mary's                 9.38   2   1   
  9   281 Paul, Abby             Kingsclear               10.00   3 
  9   129 Hogan, Amelia          Eel River Ba             10.00   1 
 11   251 Perley, Samaqon        Esgenoopetit             10.02   3 
 12   211 Simon, Lillian         Elsipogtog              x10.03   1 
 13   278 Lint, Addison          Kingsclear               10.04   3 
 14   537 Paul, Lily             Woodstock                10.09   3 
 15   371 Bear, Cambria          Neqotkuk                 10.17   3 
 16   499 Verner, Cassidy        Welamukotuk              10.41   1 
 17   502 Ball, Kya              Woodstock                11.81   1 
 
Female 5-6 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   160 Augustine, Neehah      Elsipogtog               19.94   1  10   
  2   455 Paul, Karlie           St.Mary's                20.47   3   8   
  3   265 Arnold, Sloan          Kingsclear               21.95   2   6   
  4   325 Augustine, Ella        Metepenagiag             22.25   2   5   
  5   469 Bartlett, Rayah        Welamukotuk              22.86   2   4   
  6   467 Atwin, Nova            Welamukotuk              24.48   3   3   
  7   503 Ball, Piper            Woodstock                25.25   3   2   
  8   120 Augustine, Lily        Eel River Ba             25.56   1   1   
  9   256 Robichaud, Madison     Esgenoopetit             25.80   1 
 10   327 Augustine, Sage        Metepenagiag             26.57   2 
 11   430 Brooks, Farah          St.Mary's                32.00   3 
 12   225 Dedam, Camryn          Esgenoopetit             33.56   3 
 13   138 Moffat, Shayla         Eel River Ba             33.62   3 
 14   111 Patles, Cambree        Eel Ground               38.69   1 
 
Female 7-8 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   428 Britton, Leah          St.Mary's                19.19   2  10   
  2   139 Narvie, Ava            Eel River Ba             19.34   3   8   
  3   405 Pyres Nicholas, Ke     Neqotkuk                 19.80   1   6   
  4   278 Lint, Addison          Kingsclear               20.18   3   5   
  5   417 Shirley, Ava           Neqotkuk                 20.34   1   4   
  6   132 Labillois, Frankie     Eel River Ba             20.41   1   3   
  7   429 Brooks, Audrina        St.Mary's                20.66   2   2   
  8   186 Ginnish, Madison       Elsipogtog               21.66   1   1   
  9   550 Tomah, Julianna        Woodstock                21.91   1 
 10   214 Sue Ward, Bobbi        Elsipogtog               22.03   3 
 11   522 Kennedy, Kendall       Woodstock                22.51   3 
 12   267 Davis, Amelia          Kingsclear               22.57   3 
 13   479 Lannigan, Ella         Welamukotuk              22.81   3 
 14   217 Augustine, Aqtomgi     Esgenoopetit             23.34   2 
 15   220 Bonnell, Aliyanna      Esgenoopetit             23.59   1 
 16   299 Sacobie, Bresayis      Kingsclear              x29.96   2 
 17   471 Brewer, Kiesha         Welamukotuk              30.16   3 
 
Female 9-10 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   215 Swasson, Oasoeg        Elsipogtog               16.51   1  10   
  2   425 Bear, Terryn           St.Mary's                16.60   2   8   
  3   148 Simonson, Sydney       Eel River Ba             17.28   3   6   
  4   292 Polchies, Ryleigh      Kingsclear               17.31   3   5   
  5   488 Mallery, Payten        Welamukotuk              17.41   2   4   
  6   460 Sacobie, Lindsey       St.Mary's                18.33   3   3   
  7   358 Ward, Sahara           Metepenagiag             18.63   2   2   
  8   395 Okoye, Maia            Neqotkuk                 19.47   1   1   
  9   529 Michaud, Angelina      Woodstock                20.02   3 
 10   129 Hogan, Amelia          Eel River Ba             20.19   2 
 11   399 Paul-Persuad, Chel     Neqotkuk                 20.57   2 
 12   251 Perley, Samaqon        Esgenoopetit             20.63   3 
 13   313 Tomer, Treah           Kingsclear               21.97   1 
 14   499 Verner, Cassidy        Welamukotuk              23.34   3 
 15   502 Ball, Kya              Woodstock                28.67   1 
 
Female 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   229 Doiron, Kendall        Esgenoopetit             15.24   2  10   
  2   435 Brooks-Brown, Mari     St.Mary's                15.25   1   8   
  3   304 Sacobie, Tatum         Kingsclear               15.42   2   6   
  4   408 Sappier, Ariel         Neqotkuk                 15.86   2   5   
  5   543 Pluff, Samantha        Woodstock                15.89   1   4   
  6   569 Augustine, Faith       Eel Ground               15.94   1   3   
  7   326 Augustine, Jorja       Metepenagiag             16.28   2   2   
  8   422 Atwin, Myla            St.Mary's                16.32   1   1   
  9   173 Copage, Avril          Elsipogtog               16.49   1 
 10   554 Sappier-Nicholas,      Neqotkuk                 16.87   1 
 11   483 Mallery, Akeyla        Welamukotuk              16.91   3 
 12   282 Paul, Aura             Kingsclear               17.09   2 
 13   184 Francis, Molly         Elsipogtog               17.24   3 
 14   228 Denny, Addison         Esgenoopetit             17.27   3 
 15   528 McLellan, Jaylin       Woodstock                18.20   1 
 16   365 Webb, Caylee           Metepenagiag             18.45   3 
 17   484 Mallery, Brooklyn      Welamukotuk              18.48   3 
 18   128 Harquail, Nora         Eel River Ba             19.13   2 
 19   124 Gauvin, Arianna        Eel River Ba             19.19   2 
 
Female 13-14 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   440 Francis, Liberty       St.Mary's                14.28   2  10   
  2   118 Ward, Mariah           Eel Ground               15.35   1   8   
  3   289 Polchies, Elizabet     Kingsclear               15.36   1   6   
  4   140 Narvie, Shanika        Eel River Ba             15.84   3   5   
  5   400 Perley, Aaliyah        Neqotkuk                 15.91   3   4   
  6   141 Narvie, Tyra           Eel River Ba             16.14   2   3   
  7   193 Levi, Precious         Elsipogtog               16.17   2   2   
  8   266 Atwin, London          Kingsclear               16.57   1   1   
  9   250 Paul, Zoe              Esgenoopetit             16.69   2 
 10   496 Sark, Erica            Welamukotuk              16.80   3 
 11   521 Kennedy, Gracen        Woodstock                16.94   2 
 12   363 Webb, Carly            Metepenagiag             19.61   2 
 13   262 Ward, Kikpesan         Esgenoopetit             21.05   1 
 
Female 15-16 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   436 Carty, Sadie           St.Mary's                14.67   2  10   
  2   504 Bartlett, Sylvie       Woodstock                15.00   2   8   
  3   357 Ward, Michaella        Metepenagiag             15.33   1   6   
  4   317 Isaac, Emma            Listiguj                 15.48   1   5   
  5   114 Simon, Sage            Eel Ground               15.92   2   4   
  6   320 Rioux, Amelia          Listiguj                 15.95   2   3   
  7   232 Francis, Willow        Esgenoopetit             16.67   2   2   
  8   264 Wilmot, Lena           Esgenoopetit             22.55   2   1   
 
Female 17-19 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   319 Nicholson, Sara        Listiguj                 14.33   2  10   
  2   122 Caplin, Bailey         Eel River Ba             15.03   2   8   
  3   167 Cassel, Sarah          Elsipogtog               17.47   2   6   
  4   253 Price, Karissa         Esgenoopetit             17.80   2   5   
  5   257 Robichaud, Megan       Esgenoopetit             18.00   2   4   
 
Female 5-6 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   455 Paul, Karlie           St.Mary's                47.00   1   9   
  1   150 Turpin-Simonson, L     Eel River Ba             47.00   2   9   
  3   540 Paul, Sully            Woodstock                48.00   1   6   
  4   160 Augustine, Neehah      Elsipogtog               54.00   1   4.50
  4   572 Levi, Sadie            Elsipogtog               54.00   2   4.50
  6   265 Arnold, Sloan          Kingsclear               56.00   1   3   
  7   503 Ball, Piper            Woodstock              1:03.00   2   2   
  8   120 Augustine, Lily        Eel River Ba           1:39.00   1   1   
 
Female 7-8 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   333 Flanagan, Leah         Metepenagiag             41.00   3  10   
  2   126 Harquail, Harley       Eel River Ba             44.00   1   7   
  2   428 Britton, Leah          St.Mary's                44.00   2   7   
  4   144 Simonson, Haydee       Eel River Ba             45.00   1   5   
  5   429 Brooks, Audrina        St.Mary's                46.00   2   4   
  6   541 Paul, Willow           Woodstock                49.00   2   2.50
  6   302 Sacobie, Kalija        Kingsclear               49.00   1   2.50
  8   501 Ball, Harper           Woodstock                52.00   3   1   
  9   186 Ginnish, Madison       Elsipogtog               53.00   3 
 10   479 Lannigan, Ella         Welamukotuk              55.00   2 
 11   157 Augustine, Josie       Elsipogtog               56.00   1 
 12   299 Sacobie, Bresayis      Kingsclear             1:04.00   2 
 13   207 Sanipass, Enzly        Elsipogtog            x1:12.00   3 
 
Female 9-10 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   563 Palmater, Abigail      Eel River Ba             35.00   3  10   
  2   425 Bear, Terryn           St.Mary's                37.00   2   8   
  3   189 Joseph, Tannah         Elsipogtog               38.00   1   6   
  4   407 Sappier, Ariauna       Neqotkuk                 39.00   3   4.50
  4   215 Swasson, Oasoeg        Elsipogtog               39.00   1   4.50
  6   460 Sacobie, Lindsey       St.Mary's                41.00   1   2.50
  6   488 Mallery, Payten        Welamukotuk              41.00   2   2.50
  8   290 Polchies, Faith        Kingsclear               44.00   2   1   
  9   553 Moulton, Bryar         Neqotkuk                 46.00   3 
 10   129 Hogan, Amelia          Eel River Ba             48.00   2 
 10   537 Paul, Lily             Woodstock                48.00   3 
 12   251 Perley, Samaqon        Esgenoopetit             49.00   1 
 13   312 Stevens, Violet        Kingsclear               59.00   2 
 
Female 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   382 Brown-Bear, Pehses     Neqotkuk                 32.38   1  10   
  2   435 Brooks-Brown, Mari     St.Mary's                32.56   2   8   
  3   447 Henderson, Mia         St.Mary's                33.21   3   6   
  4   314 Wilkes, Bailey         Kingsclear               36.10   3   5   
  5   135 Labillois, Rhianno     Eel River Ba             36.45   2   4   
  6   483 Mallery, Akeyla        Welamukotuk              37.69   2   3   
  7   372 Bear, Chimarah         Neqotkuk                 37.90   3   2   
  8   148 Simonson, Sydney       Eel River Ba             38.71   1   1   
  9   523 Kennedy, Sidney        Woodstock                38.85   1 
 10   229 Doiron, Kendall        Esgenoopetit             39.02   1 
 11   228 Denny, Addison         Esgenoopetit             39.35   1 
 12   184 Francis, Molly         Elsipogtog               39.69   3 
 13   543 Pluff, Samantha        Woodstock                39.78   1 
 14   474 Burns, Hannah          Welamukotuk              39.90   2 
 
Female 13-14 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   440 Francis, Liberty       St.Mary's                30.74   1  10   
  2   145 Simonson, Iris         Eel River Ba             33.35   2   8   
  3   137 Mallais, Marissa       Eel River Ba             34.56   3   6   
  4   298 Sacobie, Amara         Kingsclear               36.59   3   5   
  5   279 Moore, Purity          Kingsclear               36.80   1   4   
  6   250 Paul, Zoe              Esgenoopetit             37.20   1   3   
  7   400 Perley, Aaliyah        Neqotkuk                 38.02   2   2   
  8   262 Ward, Kikpesan         Esgenoopetit             44.79   2   1   
 
Female 15-16 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   357 Ward, Michaella        Metepenagiag             31.25   2  10   
  2   436 Carty, Sadie           St.Mary's                31.85   2   8   
  3   504 Bartlett, Sylvie       Woodstock                34.81   2   6   
  4   232 Francis, Willow        Esgenoopetit             37.97   2   5   
  5   264 Wilmot, Lena           Esgenoopetit             56.68   2   4   
 
Female 9-10 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   425 Bear, Terryn           St.Mary's              1:29.00   1  10   
  2   215 Swasson, Oasoeg        Elsipogtog             1:32.00   1   8   
  3   407 Sappier, Ariauna       Neqotkuk               1:35.00   2   6   
  4   290 Polchies, Faith        Kingsclear             1:42.29   1   5   
  5   211 Simon, Lillian         Elsipogtog             1:42.98   1   4   
  6   276 Leduc, Ana             Kingsclear             1:54.00   2   3   
  7   251 Perley, Samaqon        Esgenoopetit           2:13.00   2   2   
  8   529 Michaud, Angelina      Woodstock              2:14.00   2   1   
  9   444 Henderson, Aislyn      St.Mary's              2:16.00   1 
 
Female 11-12 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   382 Brown-Bear, Pehses     Neqotkuk               1:18.00   1  10   
  2   520 Hall, Charlee          Woodstock              1:24.00   1   7   
  2   229 Doiron, Kendall        Esgenoopetit           1:24.00   3   7   
  4   483 Mallery, Akeyla        Welamukotuk            1:30.00   3   4.50
  4   128 Harquail, Nora         Eel River Ba           1:30.00   1   4.50
  6   285 Paul, Lily             Kingsclear             1:33.00   3   3   
  7   447 Henderson, Mia         St.Mary's              1:35.00   1   2   
  8   528 McLellan, Jaylin       Woodstock              1:36.00   3   1   
  9   372 Bear, Chimarah         Neqotkuk               1:38.00   3 
 10   282 Paul, Aura             Kingsclear             1:40.00   3 
 11   227 Dedam, Kyla            Esgenoopetit           1:41.00   1 
 12   124 Gauvin, Arianna        Eel River Ba           1:49.00   3 
 13   326 Augustine, Jorja       Metepenagiag           2:10.00   3 
 
Female 13-14 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   380 Bernard, Harmony       Neqotkuk               1:14.00   1  10   
  2   118 Ward, Mariah           Eel Ground             1:21.00   1   8   
  3   137 Mallais, Marissa       Eel River Ba           1:22.00   1   6   
  4   140 Narvie, Shanika        Eel River Ba           1:27.00   3   5   
  5   192 Lantz, Mikaya          Elsipogtog             1:29.00   1   3.50
  5   363 Webb, Carly            Metepenagiag           1:29.00   3   3.50
  7   279 Moore, Purity          Kingsclear             1:50.00   3   2   
  8   193 Levi, Precious         Elsipogtog             1:53.00   1   0.50
  8   289 Polchies, Elizabet     Kingsclear             1:53.00   3   0.50
 
Female 15-16 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   181 Francis, Adrianna      Elsipogtog             1:20.00   1  10   
  2   436 Carty, Sadie           St.Mary's              1:22.00   1   8   
  3   232 Francis, Willow        Esgenoopetit           1:49.00   1   6   
  4   264 Wilmot, Lena           Esgenoopetit           2:30.00   2   5   
 
Female 17-19 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   319 Nicholson, Sara        Listiguj               1:16.00   10   
  2   504 Bartlett, Sylvie       Woodstock              1:27.00    8   
  3   253 Price, Karissa         Esgenoopetit           2:01.00    6   
 
Female 11-12 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   382 Brown-Bear, Pehses     Neqotkuk               2:58.92   2  10   
  2   148 Simonson, Sydney       Eel River Ba           3:21.68   1   8   
  3   135 Labillois, Rhianno     Eel River Ba           3:22.25   1   6   
  4   459 Sacobie, Lauren        St.Mary's              3:23.05   1   5   
  5   520 Hall, Charlee          Woodstock              3:24.56   2   4   
  6   458 Sacobie, Laura         St.Mary's              3:25.66   1   3   
  7   314 Wilkes, Bailey         Kingsclear             3:26.74   2   2   
  8   523 Kennedy, Sidney        Woodstock              3:27.28   2   1   
  9   304 Sacobie, Tatum         Kingsclear             3:38.85   1 
 10   174 Copage, Jenaya         Elsipogtog             3:38.98   1 
 11   227 Dedam, Kyla            Esgenoopetit           4:03.96   2 
 --   184 Francis, Molly         Elsipogtog                 DNF   2 
 
Female 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   118 Ward, Mariah           Eel Ground             3:05.57   10   
  2   137 Mallais, Marissa       Eel River Ba           3:18.85    8   
  3   145 Simonson, Iris         Eel River Ba           3:33.29    6   
  4   262 Ward, Kikpesan         Esgenoopetit           4:17.75    5   
 
Female 15-16 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   232 Francis, Willow        Esgenoopetit           4:18.61   10   
 
Female 17-19 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   319 Nicholson, Sara        Listiguj               3:14.57   10   
  2   122 Caplin, Bailey         Eel River Ba           3:34.20    8   
  3   253 Price, Karissa         Esgenoopetit           4:35.42    6   
 
Female 10-12 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St.Mary's  'A'                                      1:05.00   10   
     1) 445 Henderson, Asia             2) 459 Sacobie, Lauren            
     3) 458 Sacobie, Laura              4) 447 Henderson, Mia             
  2 Neqotkuk  'A'                                       1:11.00    8   
  3 Esgenoopetitj  'A'                                  1:12.08    6   
     1) 237 Joe, Jada                   2) 228 Denny, Addison             
     3)                                 4) 227 Dedam, Kyla                
  4 Woodstock  'A'                                      1:12.77    5   
     1) 543 Pluff, Samantha             2) 528 McLellan, Jaylin           
     3) 523 Kennedy, Sidney             4) 520 Hall, Charlee              
 
Female 13-15 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St.Mary's  'A'                                      1:02.00   10   
     1) 436 Carty, Sadie                2) 440 Francis, Liberty           
  2 Eel River Bar  'A'                                  1:08.21    8   
     1) 145 Simonson, Iris              2) 137 Mallais, Marissa           
     3) 140 Narvie, Shanika             4) 141 Narvie, Tyra               
  3 Esgenoopetitj  'A'                                  1:17.00    6   
     1) 244 Martin, Ellie               2) 262 Ward, Kikpesan             
     3)                                 4) 250 Paul, Zoe                  
 
Female 16-19 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Elsipogtog  'A'                                     1:07.00   10   
  2 Esgenoopetitj  'A'                                  1:09.00    8   
     1) 232 Francis, Willow             2) 257 Robichaud, Megan           
     3) 253 Price, Karissa              4)                                
 
Female 5-6 Long Jump standing
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   150 Turpin-Simonson, L     Eel River Ba             1.28m   10   
  2   455 Paul, Karlie           St.Mary's                1.13m    8   
  3   256 Robichaud, Madison     Esgenoopetit             1.12m    6   
  4   430 Brooks, Farah          St.Mary's                1.11m    5   
  5   142 Narvie, Zoe            Eel River Ba             1.07m    4   
  6   325 Augustine, Ella        Metepenagiag             1.06m    3   
  7   505 Bear, Alivia           Woodstock                1.05m    2   
  8   101 Craig, Ava             Eel Ground               1.03m    1   
  9   265 Arnold, Sloan          Kingsclear               1.02m  
 10   551 Turner, Claire         Woodstock                0.98m  
 11   494 Sabattis, Payge        Welamukotuk              0.90m  
 11   467 Atwin, Nova            Welamukotuk              0.90m  
 13   160 Augustine, Neehah      Elsipogtog               0.88m  
 14   327 Augustine, Sage        Metepenagiag             0.82m  
 15   225 Dedam, Camryn          Esgenoopetit             0.60m  
 
Female 7-8 Long Jump standing
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   429 Brooks, Audrina        St.Mary's                1.40m   10   
  2   267 Davis, Amelia          Kingsclear               1.38m    8   
  3   527 McLellan, Emma         Woodstock                1.34m    5.50
  3   333 Flanagan, Leah         Metepenagiag             1.34m    5.50
  5   405 Pyres Nicholas, Ke     Neqotkuk                 1.32m    4   
  6   299 Sacobie, Bresayis      Kingsclear               1.27m    2.50
  6   541 Paul, Willow           Woodstock                1.27m    2.50
  8   132 Labillois, Frankie     Eel River Ba             1.24m    0.50
  8   126 Harquail, Harley       Eel River Ba             1.24m    0.50
 10   456 Sacobie, Addison       St.Mary's                1.23m  
 11   186 Ginnish, Madison       Elsipogtog               1.21m  
 12   417 Shirley, Ava           Neqotkuk                 1.16m  
 13   217 Augustine, Aqtomgi     Esgenoopetit             1.12m  
 13   479 Lannigan, Ella         Welamukotuk              1.12m  
 15   224 Dedam, Bailey          Esgenoopetit             0.96m  
 16   157 Augustine, Josie       Elsipogtog              x0.91m  
 16   214 Sue Ward, Bobbi        Elsipogtog               0.91m  
 
Female 9-10 Long Jump standing
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   183 Francis, Laura Jan     Elsipogtog               1.62m   10   
  2   407 Sappier, Ariauna       Neqotkuk                 1.57m    8   
  3   488 Mallery, Payten        Welamukotuk              1.52m    6   
  4   358 Ward, Sahara           Metepenagiag             1.48m    5   
  5   460 Sacobie, Lindsey       St.Mary's                1.39m    3.50
  5   444 Henderson, Aislyn      St.Mary's                1.39m    3.50
  7   312 Stevens, Violet        Kingsclear               1.35m    2   
  8   290 Polchies, Faith        Kingsclear               1.33m    1   
  9   251 Perley, Samaqon        Esgenoopetit             1.32m  
  9   499 Verner, Cassidy        Welamukotuk              1.32m  
 11   529 Michaud, Angelina      Woodstock                1.22m  
 12   399 Paul-Persuad, Chel     Neqotkuk                 1.12m  
 13   502 Ball, Kya              Woodstock                0.76m  
 
Female 11-12 Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   229 Doiron, Kendall        Esgenoopetit             3.69m   10   
  2   314 Wilkes, Bailey         Kingsclear               3.29m    8   
  3   382 Brown-Bear, Pehses     Neqotkuk                 3.27m    6   
  4   520 Hall, Charlee          Woodstock                3.25m    5   
  5   569 Augustine, Faith       Eel Ground               3.21m    4   
  6   524 Manderville, Jasmi     Woodstock                3.18m    3   
  7   408 Sappier, Ariel         Neqotkuk                 3.05m    2   
  8   445 Henderson, Asia        St.Mary's                2.99m    1   
  9   563 Palmater, Abigail      Eel River Ba             2.97m  
  9   282 Paul, Aura             Kingsclear               2.97m  
 11   125 Gideon, Tamika         Eel River Ba             2.87m  
 12   304 Sacobie, Tatum         Kingsclear              x2.74m  
 13   483 Mallery, Akeyla        Welamukotuk              2.56m  
 
Female 13-14 Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   440 Francis, Liberty       St.Mary's                4.27m   10   
  2   181 Francis, Adrianna      Elsipogtog               3.86m    8   
  3   380 Bernard, Harmony       Neqotkuk                 3.83m    6   
  4   137 Mallais, Marissa       Eel River Ba             3.66m    5   
  5   193 Levi, Precious         Elsipogtog               3.44m    4   
  6   145 Simonson, Iris         Eel River Ba             3.39m    3   
  7   118 Ward, Mariah           Eel Ground               3.32m    2   
  8   289 Polchies, Elizabet     Kingsclear               3.12m    1   
  9   388 Madore, Dani           Neqotkuk                 3.07m  
 10   298 Sacobie, Amara         Kingsclear               2.98m  
 11   521 Kennedy, Gracen        Woodstock                2.92m  
 12   250 Paul, Zoe              Esgenoopetit             2.47m  
 13   262 Ward, Kikpesan         Esgenoopetit             2.01m  
 
Female 15-16 Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   320 Rioux, Amelia          Listiguj                 3.93m   10   
  2   504 Bartlett, Sylvie       Woodstock                3.83m    8   
  3   436 Carty, Sadie           St.Mary's                3.79m    6   
  4   232 Francis, Willow        Esgenoopetit             3.19m    5   
  5   519 Donovan, Shelby        Woodstock                3.16m    4   
  6   264 Wilmot, Lena           Esgenoopetit             2.05m    3   
 
Female 17-19 Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   122 Caplin, Bailey         Eel River Ba             4.18m   10   
  2   319 Nicholson, Sara        Listiguj                 4.02m    8   
 
Female 13-14 Shot Put 3kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   440 Francis, Liberty       St.Mary's                7.82m   10   
  2   244 Martin, Ellie          Esgenoopetit             7.74m    7   
  2   400 Perley, Aaliyah        Neqotkuk                 7.74m    7   
  4   140 Narvie, Shanika        Eel River Ba             7.43m    5   
  5   141 Narvie, Tyra           Eel River Ba             7.05m    4   
  6   193 Levi, Precious         Elsipogtog               6.73m    3   
  7   392 Nicholas, Shyla        Neqotkuk                 6.25m    2   
  8   496 Sark, Erica            Welamukotuk              6.20m    1   
  9   269 Fanjoy, Marlayna       Kingsclear               6.15m  
 10   262 Ward, Kikpesan         Esgenoopetit             6.05m  
 11   437 Finnie, Layla          St.Mary's                5.96m  
 12   192 Lantz, Mikaya          Elsipogtog               5.72m  
 13   279 Moore, Purity          Kingsclear               4.96m  
 
Female 15-16 Shot Put 3kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   317 Isaac, Emma            Listiguj                 8.93m   10   
  2   232 Francis, Willow        Esgenoopetit             8.76m    8   
  3   436 Carty, Sadie           St.Mary's                8.03m    6   
  4   513 Demerchant, Lacey      Woodstock                7.89m    5   
  5   504 Bartlett, Sylvie       Woodstock                7.00m    4   
  6   264 Wilmot, Lena           Esgenoopetit             4.78m    3   
 
Female 17-19 Shot Put 4kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   514 Demerchant, Stevie     Woodstock                7.96m   10   
  2   230 Emran, Aisha           Esgenoopetit             7.08m    8   
  3   257 Robichaud, Megan       Esgenoopetit             5.73m    6   
 
Female 5-6 Other Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   160 Augustine, Neehah      Elsipogtog               9.84m   10   
  2   329 Cloud-tenass, Summ     Metepenagiag             7.82m    8   
  3   150 Turpin-Simonson, L     Eel River Ba             7.52m    6   
  4   481 Levi, Sadie            Welamukotuk              6.54m    5   
  5   265 Arnold, Sloan          Kingsclear               6.32m    4   
  6   325 Augustine, Ella        Metepenagiag             6.23m    3   
  7   430 Brooks, Farah          St.Mary's                6.03m    2   
  8   467 Atwin, Nova            Welamukotuk              5.43m    1   
  9   142 Narvie, Zoe            Eel River Ba             5.32m  
 10   256 Robichaud, Madison     Esgenoopetit             4.83m  
 11   225 Dedam, Camryn          Esgenoopetit             4.73m  
 12   505 Bear, Alivia           Woodstock                4.52m  
 13   369 Augustine, Madison     Neqotkuk                 4.48m  
 14   368 Augustine, Arenna      Neqotkuk                 3.92m  
 15   551 Turner, Claire         Woodstock                3.67m  
 16   455 Paul, Karlie           St.Mary's                3.17m  
 
Female 7-8 Other Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   278 Lint, Addison          Kingsclear              12.72m   10   
  2   132 Labillois, Frankie     Eel River Ba            12.35m    8   
  3   428 Britton, Leah          St.Mary's               11.00m    6   
  4   527 McLellan, Emma         Woodstock               10.64m    5   
  5   186 Ginnish, Madison       Elsipogtog              10.10m    4   
  6   386 Francis, Sammarah      Neqotkuk                 9.50m    3   
  7   417 Shirley, Ava           Neqotkuk                 8.64m    2   
  8   456 Sacobie, Addison       St.Mary's                8.10m    1   
  9   267 Davis, Amelia          Kingsclear               7.72m  
 10   139 Narvie, Ava            Eel River Ba             7.41m  
 11   157 Augustine, Josie       Elsipogtog               7.36m  
 12   179 Denny, Akyrah          Elsipogtog              x6.42m  
 13   224 Dedam, Bailey          Esgenoopetit             6.07m  
 14   220 Bonnell, Aliyanna      Esgenoopetit             5.77m  
 15   299 Sacobie, Bresayis      Kingsclear              x5.32m  
 16   522 Kennedy, Kendall       Woodstock                4.75m  
 17   214 Sue Ward, Bobbi        Elsipogtog              x3.85m  
 
Female 9-10 Other Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   425 Bear, Terryn           St.Mary's               19.73m   10   
  2   460 Sacobie, Lindsey       St.Mary's               18.74m    8   
  3   553 Moulton, Bryar         Neqotkuk                14.22m    6   
  4   537 Paul, Lily             Woodstock               14.04m    5   
  5   215 Swasson, Oasoeg        Elsipogtog              13.66m    4   
  6   488 Mallery, Payten        Welamukotuk             12.00m    3   
  7   529 Michaud, Angelina      Woodstock               11.87m    2   
  8   395 Okoye, Maia            Neqotkuk                11.41m    1   
  9   499 Verner, Cassidy        Welamukotuk             11.08m  
 10   358 Ward, Sahara           Metepenagiag            10.62m  
 11   174 Copage, Jenaya         Elsipogtog              10.01m  
 12   189 Joseph, Tannah         Elsipogtog              x9.18m  
 13   129 Hogan, Amelia          Eel River Ba             8.62m  
 
Female 11-12 Other Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   569 Augustine, Faith       Eel Ground              28.54m   10   
  2   435 Brooks-Brown, Mari     St.Mary's               27.05m    8   
  3   184 Francis, Molly         Elsipogtog              25.46m    6   
  4   229 Doiron, Kendall        Esgenoopetit            25.07m    5   
  5   483 Mallery, Akeyla        Welamukotuk             24.34m    4   
  6   128 Harquail, Nora         Eel River Ba            23.57m    3   
  7   228 Denny, Addison         Esgenoopetit            22.07m    2   
  8   125 Gideon, Tamika         Eel River Ba            21.83m    1   
  9   458 Sacobie, Laura         St.Mary's               21.79m  
 10   559 Paul-Price, Aderle     St.Mary's              x18.80m  
 11   524 Manderville, Jasmi     Woodstock               18.72m  
 12   285 Paul, Lily             Kingsclear              18.71m  
 13   282 Paul, Aura             Kingsclear              17.82m  
 14   523 Kennedy, Sidney        Woodstock               17.11m  
 15   415 Sappier-Saulis, Al     Neqotkuk                16.96m  
 16   372 Bear, Chimarah         Neqotkuk                16.86m  
 17   484 Mallery, Brooklyn      Welamukotuk             13.13m  
 18   174 Copage, Jenaya         Elsipogtog               9.71m  
 
Male 5-6 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   461 Sacobie, Zander        St.Mary's                 9.69   3  10   
  2   149 Traer, Kielyn          Eel River Ba              9.89   1   8   
  3   452 Paul, Barry            St.Mary's                10.16   3   6   
  4   161 Augustine, Rankyn      Elsipogtog               10.78   2   5   
  5   291 Polchies, Noah         Kingsclear               11.44   3   4   
  6   495 Sabattis, Samuel       Welamukotuk              11.46   2   3   
  7   344 Richard, George        Metepenagiag             11.68   3   2   
  8   418 Shirley, Ethan         Neqotkuk                 11.77   1   1   
  9   533 Paul, Howard           Woodstock                11.88   1 
 10   547 Tomah, Emmitt          Woodstock                11.94   1 
 11   143 Simonson, Gunner       Eel River Ba             12.29   1 
 12   343 Pictou, Xander         Metepenagiag             12.66   2 
 13   490 Paul, Brian            Welamukotuk              13.16   2 
 14   309 Solomon, Keanu         Kingsclear               53.84   2 
 
Male 7-8 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   381 Bernard, Ryder         Neqotkuk                  8.38   3  10   
  2   187 Joseph, Breilan        Elsipogtog                8.53   2   8   
  3   147 Simonson, Ryder        Eel River Ba              8.57   2   6   
  4   448 Johnson, Jase          St.Mary's                 8.74   1   5   
  5   364 Webb, Carson           Metepenagiag              8.75   3   4   
  6   177 Copage, Kurigan        Elsipogtog                8.94   3   3   
  7   105 Gorman, Kylan          Eel Ground                8.99   2   2   
  8   339 Paul, Jace             Metepenagiag              9.16   3   1   
  9   146 Simonson, Keaton       Eel River Ba              9.64   1 
 10   492 Paul, Tripp            Welamukotuk               9.86   2 
 11   464 Solomon-Nash, Trit     St.Mary's                 9.90   3 
 12   468 Atwin, Tye             Welamukotuk               9.91   1 
 13   270 Forester, Brayden      Kingsclear               10.56   2 
 14   280 Narvey, Lennox         Kingsclear               10.81   1 
 15   252 Perley, Xander         Esgenoopetit             11.12   2 
 16   544 Polchies, Blake        Woodstock                12.18   1 
 
Male 9-10 50 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   446 Henderson, Kaden       St.Mary's                 8.01   1  10   
  2   275 Ginnish, Asher         Kingsclear                8.37   2   8   
  3   204 Peters, Tyrus          Elsipogtog                8.50   3   6   
  4   239 Lambert, Kayden        Esgenoopetit              8.53   1   5   
  5   433 Brooks, Mathew         St.Mary's                 8.87   2   4   
  6   406 Sappier, Alex          Neqotkuk                  8.96   2   3   
  7   155 Augustine, Dontae      Elsipogtog                9.12   3   2   
  8   334 Gorman, Braydon        Metepenagiag              9.22   2   1   
  9   548 Tomah, Ethan           Woodstock                 9.23   1 
 10   482 Levi, Tyson            Welamukotuk               9.84   2 
 11   221 Bonnell, Ryelin        Esgenoopetit              9.99   3 
 12   294 Price, Graydon         Kingsclear               10.00   1 
 13   538 Paul, Owen             Woodstock                10.38   2 
 14   413 Sappier, Shylen        Neqotkuk                 10.42   1 
 
Male 5-6 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   109 Maxmillian, Dax        Eel Ground               21.67   2  10   
  2   340 Paul, Jaxon            Metepenagiag             21.77   1   8   
  3   486 Mallery, Mike          Welamukotuk              22.22   3   6   
  4   461 Sacobie, Zander        St.Mary's                22.66   1   4.50
  4   134 Labillois, Phoenix     Eel River Ba             22.66   2   4.50
  6   161 Augustine, Rankyn      Elsipogtog               23.04   2   3   
  7   452 Paul, Barry            St.Mary's                23.37   2   2   
  8   291 Polchies, Noah         Kingsclear               24.74   3   1   
  9   355 Ward, Jase             Metepenagiag             24.94   3 
 10   131 Labillois, Duke        Eel River Ba             27.26   1 
 11   198 Paul, Ewan             Elsipogtog               27.33   1 
 12   268 Davis, Chris           Kingsclear               27.41   1 
 13   418 Shirley, Ethan         Neqotkuk                 27.53   2 
 14   532 Paul, Colten           Woodstock                27.86   3 
 15   515 Demerchant, Tanner     Woodstock                28.16   1 
 
Male 7-8 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   448 Johnson, Jase          St.Mary's                17.22   2   9   
  1   147 Simonson, Ryder        Eel River Ba             17.22   3   9   
  3   475 Chambers, Dawson       Welamukotuk              17.34   3   6   
  4   236 Joe, Jace              Esgenoopetit             17.47   3   5   
  5   381 Bernard, Ryder         Neqotkuk                 17.65   1   4   
  6   177 Copage, Kurigan        Elsipogtog               17.66   2   3   
  7   212 Simon, Lleyton         Elsipogtog               18.16   1   2   
  8   466 Atwin, Gavin           Welamukotuk              18.42   3   1   
  9   546 Tomah, Eli             Woodstock                19.13   1 
 10   151 Wright, Dominic        Eel River Ba             19.63   1 
 11   507 Benaniti, Daniel       Woodstock                19.88   3 
 12   105 Gorman, Kylan          Eel Ground               21.28   1 
 13   305 Sacobie, Wyatt         Kingsclear               21.32   1 
 14   464 Solomon-Nash, Trit     St.Mary's                21.81   2 
 15   273 Francis, Sam           Kingsclear               23.63   2 
 16   346 Simon, Jarred          Metepenagiag             24.03   3 
 17   252 Perley, Xander         Esgenoopetit             25.09   2 
 
Male 9-10 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   446 Henderson, Kaden       St.Mary's                15.34   2  10   
  2   480 Lannigan, Pacey        Welamukotuk              15.97   1   8   
  3   239 Lambert, Kayden        Esgenoopetit             16.20   2   6   
  4   275 Ginnish, Asher         Kingsclear               16.30   2   5   
  5   332 Flanagan, Aiden        Metepenagiag             16.41   1   4   
  6   443 Grosse, Mehki          St.Mary's                16.85   1   3   
  7   406 Sappier, Alex          Neqotkuk                 17.32   2   2   
  8   525 Manderville, Linco     Woodstock                17.34   2   1   
  9   261 Taylor, Cruz           Esgenoopetit             18.62   1 
 10   301 Sacobie, Ethan         Kingsclear               18.82   1 
 11   473 Buchanan, Anthony      Welamukotuk              20.22   2 
 12   542 Pederson, Max          Woodstock                20.30   1 
 13   413 Sappier, Shylen        Neqotkuk                 20.78   2 
 
Male 11-12 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   191 Labobe, Breilan        Elsipogtog               15.12   2  10   
  2   531 Paul, CJ               Woodstock                15.73   1   8   
  3   136 Mallais, Bryden        Eel River Ba             16.20   2   6   
  4   121 Bernard-Wright, Al     Eel River Ba             16.35   1   5   
  5   476 Chambers, Kye          Welamukotuk              16.50   3   4   
  6   216 Swasson, Ryan          Elsipogtog               17.09   1   3   
  7   283 Paul, Cassius          Kingsclear               17.24   1   2   
  8   277 Leduc, Migel           Kingsclear               17.84   2   1   
  9   100 Cloud, Hayden          Eel Ground               17.86   1 
 10   557 Denny, Shayden         Esgenoopetit             18.03   1 
 11   470 Bourque, Emery         Welamukotuk              18.19   3 
 12   509 Bull, Jesse            Woodstock                18.41   2 
 13   378 Bear-Moulton, Layn     Neqotkuk                 19.13   3 
 14   416 Sappier-Simon, Mad     Neqotkuk                 19.67   2 
 15   338 Paul, Evan             Metepenagiag             21.34   2 
 
Male 13-14 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   558 Wilson Paul, Luke      St.Mary's                13.38   3  10   
  2   402 Perley, Zander         Neqotkuk                 14.04   3   8   
  3   432 Brooks, Marshall       St.Mary's                14.19   2   6   
  4   223 Chiasson, Travis       Esgenoopetit             14.38   3   5   
  5   238 Joe, Perley            Esgenoopetit             14.43   2   4   
  6   316 Bernard, Jacob         Listiguj                 14.45   1   3   
  7   421 Paul, Christopher      Pabineau                 14.46   3   2   
  8   335 Haddad, David          Metepenagiag             16.16   1   1   
  9   348 Tenass, Casey          Metepenagiag             16.28   3 
 10   396 Paul, Andrew           Neqotkuk                 17.84   3 
 11   508 Bull, Craig            Woodstock                18.83   1 
 12   295 Price, Tim             Kingsclear               20.36   2 
 
Male 15-16 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   564 Dana, Petak            Eel River Ba             12.94   1  10   
  2   489 Mallery, Peter         Welamukotuk              12.99   1   8   
  3   219 Augustine-Cloud, C     Esgenoopetit             13.05   2   6   
  4   322 Wilmot, Jake           Listiguj                 13.43   2   5   
  5   133 Labillois, Jacob       Eel River Ba             13.97   1   4   
  6   222 Chiasson, Cody         Esgenoopetit             14.25   2   3   
  7   379 Bear-Moulton, McKa     Neqotkuk                 14.97   2   2   
 
Male 17-19 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   254 Robichaud, Brandon     Esgenoopetit             12.28   1  10   
  2   567 Ginnish, Nathaniel     Eel Ground               12.36   2   8   
  3   404 Pyres, Chase           Neqotkuk                 12.40   2   6   
  4   243 Louie, Trenton         Esgenoopetit             13.18   2   5   
  5   434 Brooks, Michael        St.Mary's                13.47   1   4   
  6   561 Sacobie, Jaden         Kingsclear               13.96   2   3   
  7   565 Caplin, Chris          Eel River Ba             13.97   1   2   
  8   439 Francis, Austin        St.Mary's                15.36   2   1   
 
Male 5-6 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   134 Labillois, Phoenix     Eel River Ba             48.98   2  10   
  2   161 Augustine, Rankyn      Elsipogtog               51.97   1   8   
  3   343 Pictou, Xander         Metepenagiag           1:04.00   3   6   
  4   344 Richard, George        Metepenagiag           1:17.00   3   5   
  5   532 Paul, Colten           Woodstock              1:18.00   1   4   
 --   486 Mallery, Mike          Welamukotuk                 NT   1 
 --   198 Paul, Ewan             Elsipogtog                  NT   2 
 --   143 Simonson, Gunner       Eel River Ba                NT   1 
 --   452 Paul, Barry            St.Mary's                   NT   2 
 --   291 Polchies, Noah         Kingsclear                  NT   2 
 
Male 7-8 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   475 Chambers, Dawson       Welamukotuk              36.00   2  10   
  2   448 Johnson, Jase          St.Mary's                37.00   1   8   
  3   147 Simonson, Ryder        Eel River Ba             38.00   3   6   
  4   364 Webb, Carson           Metepenagiag             39.00   2   4.50
  4   236 Joe, Jace              Esgenoopetit             39.00   1   4.50
  6   293 Price, Dalton          Kingsclear               40.00   2   3   
  7   146 Simonson, Keaton       Eel River Ba             42.00   1   2   
  8   376 Bear, Myles            Neqotkuk                 45.00   2   1   
  9   385 Francis, Eliot         Neqotkuk                 48.00   1 
 10   464 Solomon-Nash, Trit     St.Mary's                49.00   3 
 11   506 Bear, Noel             Woodstock                53.00   3 
 12   512 Cote, Hunter           Woodstock                56.00   3 
 13   252 Perley, Xander         Esgenoopetit           1:00.00   1 
 --   172 Clement, Bryler        Elsipogtog                 DNF   3 
 
Male 9-10 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   275 Ginnish, Asher         Kingsclear               37.00   1   9   
  1   446 Henderson, Kaden       St.Mary's                37.00   3   9   
  3   480 Lannigan, Pacey        Welamukotuk              38.00   1   5.50
  3   381 Bernard, Ryder         Neqotkuk                 38.00   3   5.50
  5   176 Copage, Kingston       Elsipogtog               39.00   1   3.50
  5   239 Lambert, Kayden        Esgenoopetit             39.00   2   3.50
  7   334 Gorman, Braydon        Metepenagiag             40.00   2   2   
  8   155 Augustine, Dontae      Elsipogtog               42.00   1   1   
  9   301 Sacobie, Ethan         Kingsclear               44.00   2 
 10   433 Brooks, Mathew         St.Mary's                46.00   1 
 10   525 Manderville, Linco     Woodstock                46.00   2 
 12   482 Levi, Tyson            Welamukotuk              49.00   2 
 13   511 Cote, Gunner           Woodstock                53.00   3 
 
Male 11-12 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   170 Clair, Dixon           Elsipogtog               31.25   3  10   
  2   411 Sappier, Hunter        Neqotkuk                 31.75   3   8   
  3   136 Mallais, Bryden        Eel River Ba             33.03   2   6   
  4   389 Martin, Dain           Neqotkuk                 35.89   2   5   
  5   531 Paul, CJ               Woodstock                37.50   3   4   
  6   185 Francis, Talon         Elsipogtog               37.59   2   3   
  7   242 Linklater, Joel        Esgenoopetit             37.90   1   2   
  8   315 Young, Owen            Kingsclear               38.13   1   1   
  9   247 Mitchell, Tavian       Esgenoopetit             38.25   1 
 10   121 Bernard-Wright, Al     Eel River Ba             38.65   3 
 11   509 Bull, Jesse            Woodstock                40.73   1 
 12   337 Paul, Alex             Metepenagiag             41.97   2 
 13   303 Sacobie, Phabien       Kingsclear             2:10.00   2 
 
Male 13-14 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   465 Underhill, Isaac       St.Mary's                28.75   1  10   
  2   238 Joe, Perley            Esgenoopetit             31.15   3   8   
  3   427 Berube, Jordan         St.Mary's                31.17   1   6   
  4   403 Pirie, Darrius         Neqotkuk                 32.38   1   5   
  5   396 Paul, Andrew           Neqotkuk                 34.47   3   4   
  6   336 Haddad, Thomas         Metepenagiag             37.09   3   3   
  7   258 Savoie, Landon         Esgenoopetit             37.13   3   2   
 
Male 15-16 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   564 Dana, Petak            Eel River Ba             27.31   10   
  2   162 Augustine, Teagan      Elsipogtog               30.17    8   
  3   133 Labillois, Jacob       Eel River Ba             30.27    6   
 
Male 17-19 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   349 Tenass, Jacob          Metepenagiag             25.11   10   
  2   254 Robichaud, Brandon     Esgenoopetit             27.02    8   
  3   567 Ginnish, Nathaniel     Eel Ground               27.04    6   
  4   404 Pyres, Chase           Neqotkuk                 27.39    5   
  5   434 Brooks, Michael        St.Mary's                28.00    4   
  6   243 Louie, Trenton         Esgenoopetit             29.10    3   
  7   123 Dyres, Terence         Eel River Ba             30.28    2   
 
Male 9-10 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   536 Paul, Liam             Woodstock              1:23.13   1  10   
  2   332 Flanagan, Aiden        Metepenagiag           1:26.00   2   8   
  3   549 Tomah, Gabriel         Woodstock              1:27.00   2   6   
  4   443 Grosse, Mehki          St.Mary's              1:30.51   2   5   
  5   480 Lannigan, Pacey        Welamukotuk            1:30.81   2   4   
  6   176 Copage, Kingston       Elsipogtog             1:32.00   2   3   
  7   275 Ginnish, Asher         Kingsclear             1:33.36   1   2   
  8   446 Henderson, Kaden       St.Mary's              1:33.85   1   1   
  9   195 Luntz, Kyron           Elsipogtog             1:39.27   1 
 10   406 Sappier, Alex          Neqotkuk               1:45.00   2 
 11   301 Sacobie, Ethan         Kingsclear             1:48.96   1 
 12   239 Lambert, Kayden        Esgenoopetit           2:02.29   1 
 13   413 Sappier, Shylen        Neqotkuk               2:22.00   2 
 
Male 11-12 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   534 Paul, Landon           Woodstock              1:15.00   1  10   
  2   191 Labobe, Breilan        Elsipogtog             1:16.00   3   8   
  3   136 Mallais, Bryden        Eel River Ba           1:20.00   2   5.50
  3   274 Ginnish, Aiden         Kingsclear             1:20.00   3   5.50
  5   531 Paul, CJ               Woodstock              1:26.00   3   4   
  6   216 Swasson, Ryan          Elsipogtog             1:27.00   3   3   
  7   287 Peters, Bronson        Kingsclear             1:28.00   2   2   
  8   438 Flemister, Quinton     St.Mary's              1:35.00   1   0.50
  8   121 Bernard-Wright, Al     Eel River Ba           1:35.00   2   0.50
 10   470 Bourque, Emery         Welamukotuk            1:39.00   1 
 11   450 Levi-Underhill, Sa     St.Mary's              1:45.00   3 
 12   347 Simon, Pheonix         Metepenagiag           1:46.00   2 
 13   247 Mitchell, Tavian       Esgenoopetit           1:50.00   1 
 14   100 Cloud, Hayden          Eel Ground             2:22.00   2 
 15   338 Paul, Evan             Metepenagiag           2:29.00   2 
 16   103 Genova, Nolan          Eel Ground             2:33.00   2 
 
Male 13-14 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   465 Underhill, Isaac       St.Mary's              1:09.00   10   
  2   421 Paul, Christopher      Pabineau               1:16.00    8   
  3   117 Ward, Cameron          Eel Ground             1:17.00    6   
  4   403 Pirie, Darrius         Neqotkuk               1:21.00    5   
  5   335 Haddad, David          Metepenagiag           1:25.00    4   
  6   238 Joe, Perley            Esgenoopetit           1:29.00    3   
  7   556 Bear, Tunda            Neqotkuk               1:34.00    2   
  8   427 Berube, Jordan         St.Mary's              1:36.00    1   
 
Male 15-16 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   133 Labillois, Jacob       Eel River Ba           1:15.00   2  10   
  2   219 Augustine-Cloud, C     Esgenoopetit           1:18.00   2   8   
  3   249 Paul, Lionel           Esgenoopetit           1:22.00   1   6   
 
Male 17-19 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   349 Tenass, Jacob          Metepenagiag             57.00   2  10   
  2   567 Ginnish, Nathaniel     Eel Ground             1:05.00   1   8   
  3   404 Pyres, Chase           Neqotkuk               1:06.00   2   6   
  4   254 Robichaud, Brandon     Esgenoopetit           1:09.00   1   5   
 
Male 11-12 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   534 Paul, Landon           Woodstock              2:47.74   1  10   
  2   190 Joseph, Zander         Elsipogtog             2:59.50   2   8   
  3   274 Ginnish, Aiden         Kingsclear             3:01.67   2   6   
  4   411 Sappier, Hunter        Neqotkuk               3:03.38   2   5   
  5   531 Paul, CJ               Woodstock              3:16.99   1   4   
  6   121 Bernard-Wright, Al     Eel River Ba           3:19.22   1   3   
  7   136 Mallais, Bryden        Eel River Ba           3:21.60   2   2   
  8   438 Flemister, Quinton     St.Mary's              3:51.24   1   1   
  9   450 Levi-Underhill, Sa     St.Mary's              3:51.93   2 
 10   247 Mitchell, Tavian       Esgenoopetit           4:15.50   2 
 11   170 Clair, Dixon           Elsipogtog             4:24.63   1 
 12   100 Cloud, Hayden          Eel Ground             4:27.40   2 
 13   218 Augustine, Jared       Esgenoopetit           4:32.97   1 
 14   337 Paul, Alex             Metepenagiag           4:40.98   2 
 --   303 Sacobie, Phabien       Kingsclear                 DNF   1 
 
Male 13-14 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   421 Paul, Christopher      Pabineau               3:05.40   1  10   
  2   432 Brooks, Marshall       St.Mary's              3:19.00   2   8   
  3   238 Joe, Perley            Esgenoopetit           3:49.91   1   6   
  4   558 Wilson Paul, Luke      St.Mary's              4:13.82   2   5   
  5   295 Price, Tim             Kingsclear             4:47.73   1   4   
 
Male 15-16 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   133 Labillois, Jacob       Eel River Ba           2:50.20   10   
  2   423 Bear, Cyrus            St.Mary's              2:54.00    8   
  3   249 Paul, Lionel           Esgenoopetit           2:59.25    6   
 
Male 17-19 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   349 Tenass, Jacob          Metepenagiag           2:15.94   1  10   
  2   404 Pyres, Chase           Neqotkuk               2:34.33   1   8   
  3   561 Sacobie, Jaden         Kingsclear             2:53.66   1   6   
  4   571 Paul, Nick             Neqotkuk               2:56.22   2   5   
 
Male 10-12 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Elsipogtog  'A'                                     1:09.00   10   
     1) 191 Labobe, Breilan             2) 216 Swasson, Ryan              
     3) 185 Francis, Talon              4) 190 Joseph, Zander             
  2 Neqotkuk  'A'                                       1:10.00    8   
     1) 389 Martin, Dain                2) 555 Perley, Monty              
     3) 416 Sappier-Simon, Maddox       4) 411 Sappier, Hunter            
  3 Kingsclear  'A'                                     1:15.00    6   
  4 St.Mary's  'A'                                      1:21.00    5   
     1) 438 Flemister, Quinton          2)                                
     3) 446 Henderson, Kaden            4) 433 Brooks, Mathew             
  5 Esgenoopetitj  'A'                                  1:22.00    4   
     1) 242 Linklater, Joel             2) 233 Joe, Darius                
     3) 239 Lambert, Kayden             4) 247 Mitchell, Tavian           
 
Male 13-15 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Neqotkuk  'A'                                       1:04.00   10   
     1) 379 Bear-Moulton, McKael        2) 403 Pirie, Darrius             
     3) 402 Perley, Zander              4) 396 Paul, Andrew               
  2 St.Mary's  'A'                                      1:06.00    8   
     1) 432 Brooks, Marshall            2) 465 Underhill, Isaac           
     3) 427 Berube, Jordan              4) 558 Wilson Paul, Luke          
  3 Esgenoopetitj  'A'                                  1:08.77    6   
     1) 238 Joe, Perley                 2) 222 Chiasson, Cody             
     3) 223 Chiasson, Travis            4) 219 Augustine-Cloud, Chase     
 
Male 16-19 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Esgenoopetitj  'A'                                    54.00   10   
     1) 254 Robichaud, Brandon          2) 243 Louie, Trenton             
 
Male 5-6 Long Jump standing
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   188 Joseph, Kyrus          Elsipogtog               1.32m   10   
  2   486 Mallery, Mike          Welamukotuk              1.29m    8   
  3   109 Maxmillian, Dax        Eel Ground               1.28m    6   
  4   452 Paul, Barry            St.Mary's                1.26m    4.50
  4   449 Knockwood, Teegan      St.Mary's                1.26m    4.50
  6   340 Paul, Jaxon            Metepenagiag             1.22m    3   
  7   547 Tomah, Emmitt          Woodstock                0.97m    1.50
  7   143 Simonson, Gunner       Eel River Ba             0.97m    1.50
  9   149 Traer, Kielyn          Eel River Ba             0.96m  
 10   418 Shirley, Ethan         Neqotkuk                 0.95m  
 11   343 Pictou, Xander         Metepenagiag             0.87m  
 12   490 Paul, Brian            Welamukotuk              0.77m  
 13   161 Augustine, Rankyn      Elsipogtog               0.75m  
 14   268 Davis, Chris           Kingsclear               0.62m  
 
Male 7-8 Long Jump standing
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   187 Joseph, Breilan        Elsipogtog               1.60m   10   
  2   448 Johnson, Jase          St.Mary's                1.54m    8   
  3   147 Simonson, Ryder        Eel River Ba             1.52m    6   
  4   255 Robichaud, Dalen       Esgenoopetit             1.45m    5   
  5   507 Benaniti, Daniel       Woodstock                1.44m    3.50
  5   381 Bernard, Ryder         Neqotkuk                 1.44m    3.50
  7   468 Atwin, Tye             Welamukotuk              1.41m    2   
  8   151 Wright, Dominic        Eel River Ba             1.40m    1   
  9   492 Paul, Tripp            Welamukotuk              1.35m  
 10   464 Solomon-Nash, Trit     St.Mary's                1.34m  
 10   385 Francis, Eliot         Neqotkuk                 1.34m  
 12   393 Okoye, Chace           Neqotkuk                x1.32m  
 13   506 Bear, Noel             Woodstock                1.26m  
 14   105 Gorman, Kylan          Eel Ground               1.24m  
 15   280 Narvey, Lennox         Kingsclear               1.19m  
 16   226 Dedam, Danley          Esgenoopetit             1.17m  
 17   273 Francis, Sam           Kingsclear               1.12m  
 
Male 9-10 Long Jump standing
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   176 Copage, Kingston       Elsipogtog               1.65m    9   
  1   443 Grosse, Mehki          St.Mary's                1.65m    9   
  3   332 Flanagan, Aiden        Metepenagiag             1.61m    6   
  4   204 Peters, Tyrus          Elsipogtog               1.59m    5   
  5   480 Lannigan, Pacey        Welamukotuk              1.54m    4   
  6   175 Copage, Karrigan       Elsipogtog              x1.50m  
  6   155 Augustine, Dontae      Elsipogtog              x1.50m  
  8   239 Lambert, Kayden        Esgenoopetit             1.48m    3   
  9   406 Sappier, Alex          Neqotkuk                 1.45m    2   
 10   261 Taylor, Cruz           Esgenoopetit             1.44m    1   
 11   433 Brooks, Mathew         St.Mary's                1.42m  
 12   202 Peters, Lane           Elsipogtog              x1.40m  
 13   413 Sappier, Shylen        Neqotkuk                 1.29m  
 14   482 Levi, Tyson            Welamukotuk              1.28m  
 
Male 11-12 Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   136 Mallais, Bryden        Eel River Ba             3.58m   10   
  2   534 Paul, Landon           Woodstock                3.40m    8   
  3   555 Perley, Monty          Neqotkuk                 3.14m    6   
  4   121 Bernard-Wright, Al     Eel River Ba             3.13m    5   
  5   411 Sappier, Hunter        Neqotkuk                 2.85m    4   
  6   277 Leduc, Migel           Kingsclear               2.70m    3   
  7   233 Joe, Darius            Esgenoopetit             2.67m    2   
  8   242 Linklater, Joel        Esgenoopetit             2.64m    1   
  9   509 Bull, Jesse            Woodstock                2.59m  
 10   283 Paul, Cassius          Kingsclear               2.45m  
 
Male 13-14 Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   402 Perley, Zander         Neqotkuk                 4.07m   10   
  2   432 Brooks, Marshall       St.Mary's                3.96m    8   
  3   258 Savoie, Landon         Esgenoopetit             3.79m    6   
  4   316 Bernard, Jacob         Listiguj                 3.74m    5   
  5   396 Paul, Andrew           Neqotkuk                 3.47m    4   
  6   421 Paul, Christopher      Pabineau                 3.43m    3   
  7   117 Ward, Cameron          Eel Ground               3.42m    2   
  8   238 Joe, Perley            Esgenoopetit             3.35m    1   
  9   119 Ward, Xavier           Eel Ground               3.08m  
 10   295 Price, Tim             Kingsclear               2.84m  
 11   508 Bull, Craig            Woodstock                2.82m  
 12   427 Berube, Jordan         St.Mary's                2.68m  
 
Male 15-16 Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   489 Mallery, Peter         Welamukotuk              5.24m   10   
  2   322 Wilmot, Jake           Listiguj                 5.03m    8   
  3   567 Ginnish, Nathaniel     Eel Ground               4.89m    6   
  4   209 Sanipass, Odin         Elsipogtog               4.74m    5   
  5   564 Dana, Petak            Eel River Ba             4.53m    4   
  6   222 Chiasson, Cody         Esgenoopetit             4.41m    3   
  7   133 Labillois, Jacob       Eel River Ba             4.16m    2   
  8   379 Bear-Moulton, McKa     Neqotkuk                 4.06m    1   
  9   423 Bear, Cyrus            St.Mary's                3.64m  
 10   235 Joe, Ethan             Esgenoopetit             2.82m  
 
Male 17-19 Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   254 Robichaud, Brandon     Esgenoopetit             4.89m   10   
  2   243 Louie, Trenton         Esgenoopetit             4.67m    8   
  3   404 Pyres, Chase           Neqotkuk                 4.57m    6   
  4   565 Caplin, Chris          Eel River Ba             4.46m    5   
  5   566 Hickey, Jayden         Eel River Ba             4.44m    4   
  6   561 Sacobie, Jaden         Kingsclear               4.05m    3   
  7   439 Francis, Austin        St.Mary's                3.42m    2   
 
Male 13-14 Shot Put 4kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   119 Ward, Xavier           Eel Ground               8.79m   10   
  2   396 Paul, Andrew           Neqotkuk                 8.12m    8   
  3   336 Haddad, Thomas         Metepenagiag             7.63m    6   
  4   403 Pirie, Darrius         Neqotkuk                 7.45m    5   
  5   223 Chiasson, Travis       Esgenoopetit             6.97m    4   
  6   500 Allen, Chris           Woodstock                6.80m    3   
  7   427 Berube, Jordan         St.Mary's                6.17m    2   
  8   421 Paul, Christopher      Pabineau                 5.73m    1   
  9   508 Bull, Craig            Woodstock                5.43m  
 10   558 Wilson Paul, Luke      St.Mary's                5.32m  
 11   295 Price, Tim             Kingsclear               4.84m  
 
Male 15-16 Shot Put 4kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   564 Dana, Petak            Eel River Ba            13.39m   10   
  2   423 Bear, Cyrus            St.Mary's               10.74m    8   
  3   209 Sanipass, Odin         Elsipogtog               9.32m    6   
  4   222 Chiasson, Cody         Esgenoopetit             9.16m    5   
  5   133 Labillois, Jacob       Eel River Ba             9.15m    4   
  6   379 Bear-Moulton, McKa     Neqotkuk                 9.10m    3   
  7   162 Augustine, Teagan      Elsipogtog               7.59m    2   
  8   234 Joe, Diego             Esgenoopetit             6.85m    1   
 
Male 17-19 Shot Put 5kg
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   254 Robichaud, Brandon     Esgenoopetit            12.84m   10   
  2   404 Pyres, Chase           Neqotkuk                 8.90m    8   
  3   439 Francis, Austin        St.Mary's                8.24m    6   
  4   260 Sylliboy, Lorin        Esgenoopetit             7.75m    5   
  5   379 Bear-Moulton, McKa     Neqotkuk                 7.24m    4   
  6   123 Dyres, Terence         Eel River Ba             6.87m    3   
 
Male 5-6 Other Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 Maxmillian, Dax        Eel Ground              13.88m   10   
  2   486 Mallery, Mike          Welamukotuk             10.56m    8   
  3   134 Labillois, Phoenix     Eel River Ba            10.10m    6   
  4   188 Joseph, Kyrus          Elsipogtog               9.18m    5   
  5   131 Labillois, Duke        Eel River Ba             9.00m    3.50
  5   344 Richard, George        Metepenagiag             9.00m    3.50
  7   461 Sacobie, Zander        St.Mary's                8.95m    2   
  8   449 Knockwood, Teegan      St.Mary's                8.40m    1   
  9   161 Augustine, Rankyn      Elsipogtog               8.10m  
 10   309 Solomon, Keanu         Kingsclear               6.09m  
 11   515 Demerchant, Tanner     Woodstock                5.90m  
 12   355 Ward, Jase             Metepenagiag             5.79m  
 13   418 Shirley, Ethan         Neqotkuk                 5.70m  
 14   291 Polchies, Noah         Kingsclear               5.40m  
 15   178 Copage, Sidney         Elsipogtog              x5.20m  
 16   532 Paul, Colten           Woodstock                3.68m  
 17   203 Peters, Paisley        Elsipogtog              x3.47m  
 
Male 7-8 Other Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   187 Joseph, Breilan        Elsipogtog              23.49m   10   
  2   475 Chambers, Dawson       Welamukotuk             23.00m    8   
  3   146 Simonson, Keaton       Eel River Ba            22.00m    6   
  4   151 Wright, Dominic        Eel River Ba            19.50m    5   
  5   305 Sacobie, Wyatt         Kingsclear              16.78m    4   
  6   464 Solomon-Nash, Trit     St.Mary's               16.52m    3   
  7   200 Peters, Craiden        Elsipogtog              16.43m    2   
  8   448 Johnson, Jase          St.Mary's               15.62m    1   
  9   339 Paul, Jace             Metepenagiag            15.32m  
 10   506 Bear, Noel             Woodstock               14.56m  
 11   286 Paul, Tristen          Kingsclear              14.50m  
 12   177 Copage, Kurigan        Elsipogtog             x14.32m  
 13   195 Luntz, Kyron           Elsipogtog             x14.18m  
 14   236 Joe, Jace              Esgenoopetit            13.55m  
 15   346 Simon, Jarred          Metepenagiag            13.30m  
 16   468 Atwin, Tye             Welamukotuk             13.00m  
 17   457 Sacobie, Evan          St.Mary's              x12.30m  
 18   419 Sockabasin, Bronx      Neqotkuk                12.23m  
 19   367 Allen, Wyatt           Neqotkuk                10.78m  
 20   252 Perley, Xander         Esgenoopetit            10.16m  
 21   546 Tomah, Eli             Woodstock                9.82m  
 
Male 9-10 Other Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   433 Brooks, Mathew         St.Mary's               31.07m   10   
  2   334 Gorman, Braydon        Metepenagiag            30.00m    8   
  3   443 Grosse, Mehki          St.Mary's               26.57m    6   
  4   275 Ginnish, Asher         Kingsclear              25.24m    5   
  5   480 Lannigan, Pacey        Welamukotuk             24.50m    4   
  6   473 Buchanan, Anthony      Welamukotuk             23.74m    3   
  7   301 Sacobie, Ethan         Kingsclear              23.41m    2   
  8   549 Tomah, Gabriel         Woodstock               22.97m    1   
  9   332 Flanagan, Aiden        Metepenagiag            22.40m  
 10   536 Paul, Liam             Woodstock               22.10m  
 11   398 Paul, Grant            Neqotkuk                14.70m  
 12   413 Sappier, Shylen        Neqotkuk                10.58m  
 
Male 11-12 Other Softball
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   347 Simon, Pheonix         Metepenagiag            42.87m   10   
  2   303 Sacobie, Phabien       Kingsclear              39.60m    8   
  3   416 Sappier-Simon, Mad     Neqotkuk                38.01m    6   
  4   136 Mallais, Bryden        Eel River Ba            35.71m    5   
  5   534 Paul, Landon           Woodstock               33.50m    4   
  6   274 Ginnish, Aiden         Kingsclear              31.00m    3   
  7   356 Ward, Kegan            Metepenagiag            29.88m    2   
  8   470 Bourque, Emery         Welamukotuk             29.55m    1   
  9   509 Bull, Jesse            Woodstock               29.15m  
 10   121 Bernard-Wright, Al     Eel River Ba            28.80m  
 11   491 Paul, Doug             Welamukotuk             28.10m  
 12   170 Clair, Dixon           Elsipogtog              26.98m  
 13   190 Joseph, Zander         Elsipogtog              26.89m  
 14   287 Peters, Bronson        Kingsclear             x25.49m  
 15   378 Bear-Moulton, Layn     Neqotkuk                24.73m  
 16   233 Joe, Darius            Esgenoopetit            24.55m  
 17   338 Paul, Evan             Metepenagiag           x21.80m  
 18   557 Denny, Shayden         Esgenoopetit            21.15m  
 
                    Combined Team Scores - 86 Events Scored
===============================================================================
    1) St.Mary's                  537.50     2) Eel River Bar             447   
    3) Esgenoopetitj              364        4) Neqotkuk                  327.50
    5) Elsipogtog                 326        6) Woodstock                 211.50
    7) Kingsclear                 199        8) Metepenagiag              197   
    9) Welamukotuk                157.50    10) Eel Ground                124   
   11) Listiguj                    87       12) Pabineau                   24   
	

Close window