printButton PRINT

Maritime Hershey Championships 2014
Moncton
Jul 6, 2014


Maritime Hershey Championships 2014 - 06/07/2014                
                       Championnat Hershey des Maritimes                       
                                  Moncton NB                                   
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Jacobson, Carys            9 Connaught St              8.19   2 
  2 Alexander, Danielle       10 Unattached                8.32   2 
  3 Boutilier, Amelie          9 École Dr Mar              8.45   1 
  4 Macleod, Hannah           10 Unattached                8.60   2 
  5 Keschtkar, Lilli          10 Team New Bru              8.66   3 
  6 Roy, Adele Emilie         10 Ecole Mgr.-F              8.76   3 
  7 Bussey, Georgia            9 Chebucto Ath              8.79   3 
  8 Hébert, Janelle           10 Ecole Grande              8.88   1 
  9 Thompson, Brooke           9 Park Street               8.94   1 
 10 Hache, Annie-Pier         10 Team New Bru              8.95   3 
 11 Boucher, Lia              10 Yhz Track an              9.07   1 
 12 Williams, Naomi           10 Team Prince               9.19   3 
 13 Blakney, Maggie           10 Team New Bru              9.27   1 
 14 Daly, Bridget             10 Yhz Track an              9.28   1 
 15 Baker, Maddison           10 Oxford Regio              9.43   3 
 
Girls 9-10 100 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jacobson, Carys            9 Connaught St             15.64   2 
  2 Boutilier, Amelie          9 École Dr Mar             15.78   1 
  3 Keschtkar, Lilli          10 Team New Bru             16.09   1 
  4 Christie, Ella            10 Team New Bru             16.24   1 
  5 Furlong, Emma             10 Lakewood Hei             16.34   2 
  6 Roy, Adele Emilie         10 Ecole Mgr.-F             16.51   2 
  7 Clark, Alexandra           9 Team New Bru             16.59   2 
  8 Bussey, Georgia            9 Chebucto Ath             16.67   1 
  9 Boucher, Lia              10 Yhz Track an             16.88   1 
 10 Nixon, Talia               9 Connaught St             17.20   2 
 11 Daly, Bridget             10 Yhz Track an             17.68   2 
 12 Baker, Maddison           10 Oxford Regio             18.35   2 
 
Girls 11-12 100 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McPhee, Cate              12 Halifast Ath             14.33   2 
  2 Walsh, Abbey              12 Team New Bru             14.87   1 
  3 Kerr, Gillian             12 Team New Bru             15.05   1 
  4 Grant, Sara               11 Port Elgin R             15.24   2 
  5 Hanson, Paige             12 Team New Bru             15.27   1 
  6 Hopper, Lauren            12 Northrop Fry             15.28   2 
  7 Jeffrey, Alyssa           11 Team New Bru             15.33   2 
  8 Sweeney, Sierra           12 Halifast Ath             15.34   1 
  9 Macleod, Haileigh         11 Unattached               15.50   1 
 10 Irvine, Morgan            12 Team New Bru             15.54   1 
 11 Thibodeau, Danika         12 Ecole W.-F.              15.76   1 
 12 Macdougall, Ashley        11 Team Prince              15.84   2 
 13 Johnston, Demi            11 Team New Bru             16.59   1 
 14 Blakney, Hannah           12 Team New Bru             16.72   2 
 
Girls 13-14 100 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Madeline, Cogswell        13 Team Prince              13.77   1 
  2 Carroll, Shasta           13 Harry Miller             14.01   2 
  3 Boudreau, Isabelle        13 Ecole Abbey-             14.03   1 
  4 Sarault, Courtney         13 Team New Bru             14.17   1 
  5 Ferguson, Sarah-Maude     14 Team New Bru             14.21   2 
  6 Shannon, Lexie            14 Team New Bru             14.22   1 
  7 Skinner, Olivia           13 Yhz Track an             14.30   2 
  8 McGuigan, Johanna         13 Team New Bru             14.32   1 
  9 Roy, Alexandra            13 Ecole Grande             14.36   2 
 10 Robinson-Grozik, Ashley   13 Team New Bru             14.45   2 
 11 Ritchie, Courtney         14 Team New Bru             14.71   1 
 12 Cromwell, Taylor          13 Unattached               14.84   2 
 
Girls 9-10 200 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wesselius, Breanne        10 Team New Bru             33.96   1 
  2 Christie, Ella            10 Team New Bru             34.23   1 
  3 Côté, Gabrielle           10 École Marée              34.74   2 
  4 Hall, Christine           10 Team New Bru             35.07   2 
  5 Cormier, Jasmine          10 Anna Malenfa             35.11   2 
  6 Davis, Maya               10 Fast Tracks              35.22   1 
  7 Clark, Alexandra           9 Team New Bru             35.82   1 
  8 Mackinnon, Madalyn         9 Team New Bru             36.92   2 
  9 Macleod, Hannah           10 Unattached               37.21   1 
 10 Daly, Bridget             10 Yhz Track an             38.58   2 
 
Girls 11-12 200 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McPhee, Cate              12 Halifast Ath             30.06   2 
  2 Walsh, Abbey              12 Team New Bru             30.41   2 
  3 Dickinson, Abigail        12 Team New Bru             30.90   2 
  4 Kerr, Gillian             12 Team New Bru             30.95   1 
  5 Hanson, Paige             12 Team New Bru             31.70   2 
  6 Mercure, Josée            12 Team New Bru             31.91   1 
  7 Hopper, Lauren            12 Northrop Fry             32.33   2 
  8 Baker, Katie              12 Oxford Regio             32.73   1 
  9 Grant, Sara               11 Port Elgin R             32.84   2 
 10 Irvine, Morgan            12 Team New Bru             33.01   1 
 11 Thibodeau, Danika         12 Ecole W.-F.              33.78   1 
 12 Leavitt, Abbigale         12 Team New Bru             33.87   2 
 13 Higdon, Sarah             12 Pictou Count             33.95   1 
 
Girls 13-14 200 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dickinson, Julia          14 Team New Bru             29.17   2 
  2 Sarault, Courtney         13 Team New Bru             29.34   1 
  3 Carroll, Shasta           13 Harry Miller             29.56   1 
  4 Roy, Alexandra            13 Ecole Grande             30.12   2 
  5 Duffley, Laura            13 Team New Bru             30.30   1 
  6 Ferguson, Sarah-Maude     14 Team New Bru             30.43   1 
  7 Alston, Emily             14 Saint John T             30.90   2 
  8 Skinner, Olivia           13 Yhz Track an             30.95   1 
  9 Smalley, Anya             13 Team New Bru             31.15   1 
 10 Cromwell, Taylor          13 Unattached               31.40   2 
 11 Macpherson, Julia         13 Saint John T             31.65   2 
 
Girls 9-10 400 Meter
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Côté, Gabrielle           10 École Marée            1:20.61  
  2 Nixon, Talia               9 Connaught St           1:23.33  
  3 Hall, Christine           10 Team New Bru           1:24.17  
  4 Mackinnon, Madalyn         9 Team New Bru           1:24.55  
  5 Alexander, Danielle       10 Unattached             1:25.47  
  6 Davis, Maya               10 Team New Bru           1:25.70  
  7 Wesselius, Breanne        10 Team New Bru           1:26.24  
  8 Williams, Naomi           10 Team Prince            1:36.35  
 
Girls 11-12 400 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Boucher, Mikayla          12 Yhz Track an             71.24   1 
  2 Jeffrey, Alyssa           11 Team New Bru             71.37   2 
  3 Haynes-Macdonald, Emily   12 Team New Bru             71.85   2 
  4 Hall, Mackenzie           12 Team New Bru             72.67   1 
  5 Baker, Katie              12 Oxford Regio             73.51   1 
  6 Dickinson, Abigail        12 Team New Bru             74.52   2 
  7 Macisaac, Shelby          11 Athlétisme S             77.43   2 
  8 Higdon, Sarah             12 Pictou Count             78.10   1 
  9 Moffett, Alexis           12 Team New Bru           1:20.60   2 
 
Girls 11-12 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hall, Mackenzie           12 Team New Bru           2:43.92  
  2 Boucher, Mikayla          12 Yhz Track an           2:45.31  
  3 Haynes-Macdonald, Emily   12 Team New Bru           2:47.01  
  4 Liston, Jillian           12 Team New Bru           2:53.46  
  5 Barry, Regan              12 Team New Bru           2:53.97  
  6 Côté, Myriam              12 École Marée            2:56.67  
  7 Sweeney, Sierra           12 Halifast Ath           2:58.50  
  8 McLeod, Madeleine         11 Fast Tracks            2:58.69  
 
Girls 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Robyn              14 Team New Bru           2:27.03  
  2 Trites, Hannah            13 Team New Bru           2:31.62  
  3 Landry, Mélodie           13 Team New Bru           2:40.81  
  4 Landry, Mélanie           13 Team New Bru           2:42.75  
  5 Macfarlane, Jenna         13 Team New Bru           2:44.03  
  6 Haynes-Macdonald, Hannah  14 Team New Bru           2:48.25  
  7 Evans, Alyssa             13 Team New Bru           2:51.84  
  8 Levangie, Morgan          14 Halifast Ath           2:52.68  
  9 Drake, Tatum              13 Hampton Midd           3:02.14  
 
Girls 13-14 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trites, Hannah            13 Team New Bru           5:32.34  
  2 Landry, Mélodie           13 Team New Bru           5:49.66  
  3 Landry, Mélanie           13 Team New Bru           5:50.70  
  4 Priemer, Catherine        14 Unattached             6:07.01  
  5 Young, Madeleine          14 Yhz Track an           6:15.95  
  6 Evans, Alyssa             13 Team New Bru           6:17.01  
  7 Levangie, Morgan          14 Halifast Ath           6:36.43  
  8 Poirier, Danica           13 Team New Bru           6:40.83  
  9 Mugridge, Alyssa          13 Team Prince            6:47.33  
 
Girls 11-12 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Team New Brunswick  'B'                               67.03  
  2 Team New Brunswick  'C'                               68.92  
  3 Team New Brunswick  'A'                               69.60  
  4 Team New Brunswick  'H'                               70.36  
  5 Team New Brunswick  'F'                               71.11  
  6 Team New Brunswick  'D'                               71.34  
  7 Team New Brunswick  'J'                               74.46  
  8 Team New Brunswick  'E'                               74.97  
 
Girls 13-14 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Team New Brunswick  'F'                               54.92  
 
Girls 9-10 Weight Throw softball
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hébert, Janelle           10 Ecole Grande            31.71m  
      31.71m               
  2 Cormier, Anika            10 Team New Bru            27.07m  
      27.07m               
  3 Côté, Gabrielle           10 École Marée             23.96m  
      23.96m               
  4 Thompson, Brooke           9 Park Street             19.63m  
      19.63m               
  5 Baker, Maddison           10 Oxford Regio            18.71m  
      18.71m               
  6 Kerr, Reegan               9 Team New Bru            18.10m  
      18.10m               
  7 Boucher, Lia              10 Yhz Track an            16.05m  
      16.05m               
  8 Black, Margaret           10 Team Nova Sc            16.04m  
      16.04m               
  9 Shears, Lauren            10 Oxford Regio            13.60m  
      13.60m               
 
Girls 11-12 Weight Throw softball
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Breau, Annick             12 La Fontaine             40.87m  
      40.87m               
  2 Theriault, Julie          11 Team New Bru            39.40m  
      39.40m               
  3 Côté, Mahée               12 P.A.J.S.                38.56m  
      38.56m               
  4 Grant, Sara               11 Port Elgin R            33.74m  
      33.74m               
  5 Murphy, Rachel            11 Hillcrest Ea            32.37m  
      32.37m               
  6 Tweedie, Madelaine        11 Team New Bru            31.60m  
      31.60m               
  7 Mercure, Josée            12 Team New Bru            30.80m  
      30.80m               
  8 Macdougall, Ashley        11 Team Prince             23.95m  
      23.95m                  
 
Girls 13-14 Weight Throw softball
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Benoit, Roxanne           13 Team New Bru            42.65m  
  2 Boudreau, Isabelle        13 Team New Bru            41.07m  
  3 Leblanc, Janelle          13 Team New Bru            40.69m  
  4 Poirier, Danica           13 Team New Bru            38.37m  
 
Girls 9-10 Other standing
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexander, Danielle       10 Unattached               1.97m  
      1.81m  1.94m  1.97m         
  2 Wesselius, Breanne        10 Team New Bru             1.80m  
      1.80m  0.76m  1.75m         
  3 Dubé, Abby                 9 Team New Bru             1.74m  
      1.71m  1.65m  1.74m         
  4 Nixon, Talia               9 Connaught St             1.73m  
      1.57m  1.73m  1.73m         
  5 Christie, Ella            10 Team New Bru             1.72m  
      1.71m  1.65m  1.72m         
  6 Jacobson, Carys            9 Connaught St             1.66m  
      1.57m  1.66m  1.64m         
  7 Williams, Naomi           10 Team Prince              1.65m  
      1.63m  1.64m  1.65m         
  8 Mollins, Kayla            10 Team New Bru             1.59m  
      1.55m  1.50m  1.59m           
  9 Bussey, Georgia            9 Chebucto Ath             1.56m  
      0.63m  1.56m  1.50m         
 10 Shears, Lauren            10 Oxford Regio             1.37m  
      1.35m  1.34m  1.37m         
 
Girls 11-12 Other standing
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McPhee, Cate              12 Halifast Ath             2.02m  
         1.79m  2.02m         
  2 Sweeney, Sierra           12 Halifast Ath             2.00m  
      1.92m  2.00m  1.94m         
  3 Murphy, Rachel            11 Hillcrest Ea             1.98m  
      1.91m  1.89m  1.98m           
  4 Macisaac, Shelby          11 Athlétisme S             1.92m  
      1.71m  1.75m  1.92m         
  5 Thibodeau, Danika         12 Ecole W.-F.              1.89m  
      1.89m  1.83m  1.88m         
  6 Johnston, Demi            11 Team New Bru             1.84m  
      1.84m  1.79m  1.80m         
  7 Côté, Mahée               12 P.A.J.S.                 1.73m  
         1.73m  1.68m         
  8 Baker, Katie              12 Oxford Regio             1.72m  
      1.67m  1.72m  1.71m         
  9 Soucy, Sara Maude         11 Athlétisme C             1.58m  
      1.53m     1.58m         
 
Girls 13-14 Other standing
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shannon, Lexie            14 Team New Bru             2.36m  
      2.36m  2.08m  2.36m         
  2 Ritchie, Courtney         14 Team New Bru             2.23m  
      2.12m  2.23m  2.18m         
  3 Dickinson, Julia          14 Team New Bru             2.21m  
      2.17m  2.21m  2.11m         
  4 Ferguson, Sarah-Maude     14 Team New Bru             2.12m  
      2.02m  2.05m  2.12m           
  5 Macpherson, Julia         13 Saint John T             1.99m  
      1.89m  1.99m  1.96m         
  6 Mugridge, Alyssa          13 Team Prince              1.94m  
      1.79m  1.89m  1.94m         
 
Boys 9-10 50 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Godin, Simon Xavier       10 École La Pas              8.29   1 
  2 Banks, Jackson             9 Team New Bru              8.47   1 
  3 Cogswel, William          10 Team Prince               8.49   1 
  4 Ferron, Dany               9 Team New Bru              8.52   1 
  5 Berthiaume, Liam          10 Pictou Count              8.56   1 
  6 Ward, Adam                10 Athlétisme P              8.60   2 
  7 Leblanc, Yanick           10 École Dr Mar              8.61   2 
  8 Roussel, Francis           9 Ecole des ba              8.86   2 
  9 Yeomans, Riley            10 Team New Bru              8.99   2 
 10 Villeneuve, Ben            9 Team Nova Sc              9.12   2 
 
Boys 9-10 100 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Franklin-Smith, Kwame     10 Unattached               14.44   1 
  2 Godin, Simon Xavier       10 École La Pas             15.24   2 
  3 McGraw, Christin          10 Team New Bru             15.30   2 
  4 Cogswel, William          10 Team Prince              15.32   1 
  5 Gallant, Zachary          10 Athletisme R             15.60   1 
  6 Banks, Jackson             9 Team New Bru             15.70   2 
  7 Ward, Adam                10 Athlétisme P             16.09   1 
  8 Berthiaume, Liam          10 Pictou Count             16.38   1 
  9 Yeomans, Riley            10 Team New Bru             16.62   2 
 10 Chapman, Daniel           10 Team Prince              16.93   2 
 11 Villeneuve, Ben            9 Team Nova Sc             17.26   1 
 
Boys 11-12 100 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Christie, Malcolm         11 Team New Bru             13.81   2 
  2 Walsh, Luke               12 Team New Bru             14.25   2 
  3 Bussey, Malcolm           12 Chebucto Ath             14.39   2 
  4 Boreland, Carson          12 Team New Bru             14.62   1 
  5 Englehart, Will           11 Fast Tracks              14.66   1 
  6 Grant, Drew               12 Team New Bru             14.85   1 
  7 Hache, Felix              11 Team New Bru             14.89   2 
  8 Conners, Aiden            11 Forest Hills             14.91   1 
  9 Cameron, Jack             12 Salisbury Mi             15.03   1 
 10 Hickey, Brenden           11 Team New Bru             15.14   1 
 11 White, Nicholas           11 Team Nova Sc             16.17   2 
 
Boys 13-14 100 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Levesque, Cameron         14 Unattached               12.62   2 
  2 Woods, Connor             14 Team New Bru             13.02   2 
  3 Martin, Colby             14 Quispamsis M             13.06   2 
  4 Ferguson, Eric            13 Team Nova Sc             13.49   2 
  5 Leblanc, Patrick          13 Ecole Le Mas             14.55   2 
 
Boys 9-10 200 Meter
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Franklin-Smith, Kwame     10 Unattached               32.11  
  2 Gallant, Zachary          10 Athletisme R             33.57  
  3 Crews, Irvin              10 Westfield El             33.68  
  4 Duguay, Martin            10 Team New Bru             34.16  
  5 Cleveland, Evan           10 Saint John T             34.52  
  6 Hilder, Jacob              9 Team New Bru             35.83  
  7 Mombourquette, Daniel     10 Team Nova Sc             35.90  
 
Boys 11-12 200 Meter
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Christie, Malcolm         11 Team New Bru             29.78   2 
  2 Bussey, Malcolm           12 Chebucto Ath             30.71   2 
  3 Englehart, Will           11 Fast Tracks              31.53   2 
  4 Grant, Drew               12 Team New Bru             31.92   2 
  5 Boreland, Carson          12 Team New Bru             32.08   2 
  6 Kim, Sungwon              12 Evergreen Pa             32.16   2 
  7 Trites, Nathen            12 Salisbury Mi             32.40   2 
 
Boys 13-14 200 Meter
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levesque, Cameron         14 Unattached               25.50  
  2 Woods, Connor             14 Team New Bru             26.77  
  3 Ferguson, Eric            13 Team Nova Sc             28.15  
  4 Fitzgerald, Justin        13 Team New Bru             30.16  
 
Boys 9-10 400 Meter Not run in l
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Crews, Irvin              10 Westfield El             76.14  
  2 Gill, Dyllan              10 Frank L. Bow             77.03  
  3 Duguay, Martin            10 Team New Bru             77.94  
  4 McGraw, Christin          10 Team New Bru             78.03  
  5 Wilson, Jack               9 Team New Bru             78.88  
  6 Mombourquette, Daniel     10 Team Nova Sc           1:21.66  
  7 Losier, Alex              10 Team New Bru           1:22.08  
  8 Miller, Liam              10 Yhz Track an           1:22.53  
 
Boys 11-12 400 Meter
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Macdonald, Ethan          12 Pictou Count             67.38  
  2 Gallant, Alex            12 Team New Bru             68.26  
  3 Enstrom, Owen             11 Salisbury Mi             69.28  
  4 Leblanc, Connar           11 Park Street              70.74  
  5 Hickey, Brenden           11 Team New Bru           1:20.57  
 
Boys 11-12 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gallant, Alex             12 Team New Bru           2:37.00  
  2 Macdonald, Ethan          12 Pictou Count           2:37.40  
  3 Leblanc, Connar           11 Park Street            2:44.22  
  4 Morrison, Mulu            11 Riverview Ea           2:46.06  
  5 Priemer, Oliver           11 Unattached             2:47.47  
  6 Trites, Nathen            12 Salisbury Mi           2:50.63  
  7 Watson, Matthew            1 Island View            2:55.94  
  8 Patrzykat, Ilya           11 Unattached             2:58.72  
  9 Watson, Thomas            11 Island View            2:59.51  
 
Boys 13-14 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Savoie, Guillaume         14 Team New Bru           2:18.62  
  2 Healey, Cole              14 Team New Bru           2:22.20  
  3 Kays, Tristan             14 Halifast Ath           2:29.10  
  4 Robart-Murray, Aiden      14 Yhz Track an           2:37.41  
  5 Pallot, Jérémie           14 Unattached             2:45.60  
  6 Jean, Alex                14 Team New Bru           3:10.87  
  7 Leger, Maxime             13 Team New Bru           3:21.22  
 
Boys 13-14 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelly, Dakota Lee         14 Riverview Ea           5:16.69  
  2 Kays, Tristan             14 Halifast Ath           5:23.15  
  3 Robart-Murray, Aiden      14 Yhz Track an           5:42.00  
  4 Pallot, Jérémie           14 Unattached             5:58.92  
  5 Leger, Maxime             13 Team New Bru           6:47.65  
  6 Falconer, William         13 Team New Bru           6:48.44  
 
Boys 11-12 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Team New Brunswick  'D'                               58.05  
  2 Team New Brunswick  'I'                               59.72  
  3 Team New Brunswick  'C'                               60.81  
  4 Team New Brunswick  'B'                               62.60  
  5 Team New Brunswick  'A'                               63.93  
  6 Team New Brunswick  'G'                               64.64  
 
Boys 13-14 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Team New Brunswick  'G'                               56.10  
 
Boys 9-10 Weight Throw softball
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chapman, Daniel           10 Team Prince             32.83m  
      32.83m    x             
  2 Cogswel, William          10 Team Prince             31.12m  
      31.12m               
  3 Ash, Brian                10 Team New Bru            30.93m  
      30.93m               
  4 Boreland, Currie          10 Team New Bru            29.86m  
      29.86m               
  5 Franklin-Smith, Kwame     10 Unattached              29.80m  
      29.80m               
  6 Leblanc, Yanick           10 École Dr Mar            29.75m  
      29.75m               
  7 David, Justin             10 Team New Bru            29.00m  
      29.00m               
  8 Godin, Simon Xavier       10 École La Pas            28.20m  
      28.20m    x             
 
Boys 11-12 Weight Throw softball
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trites, Nathen            12 Salisbury Mi            45.76m  
      45.76m               
  2 Hébert, Jérémie           12 Ecole Grande            45.40m  
      45.40m    x             
  3 Duplessis, Yanic          11 Team New Bru            43.74m  
      43.74m               
  4 White, Nicholas           11 Team Nova Sc            35.73m  
      35.73m               
  5 Macdonald, Jonah          11 Team New Bru            35.55m  
      35.55m               
  6 Lapierre, Mathieu         11 Team New Bru            34.83m  
      34.83m               
 
Boys 13-14 Weight Throw softball
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Savoie, Guillaume         14 Team New Bru            74.07m  
  2 Sonier Robichaud, Philip  13 Team New Bru            54.61m  
  3 Poirier, Jeremy           14 Athlétisme P            50.41m  
 
Boys 9-10 Other Standing
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cleveland, Evan           10 Saint John T             1.80m  
      1.75m  1.74m  1.80m         
  1 Fortin, Damien             9 Ecole des ba             1.80m  
      1.80m  1.79m  1.72m         
  3 Brideau Legere, Felix     10 Athlétisme P             1.77m  
      1.77m  1.72m  1.74m           
  4 Miller, Ciaran            10 Ecole Millid             1.75m  
      1.71m  1.55m  1.75m         
  5 Mombourquette, Daniel     10 Team Nova Sc             1.70m  
      1.70m  1.62m  1.67m         
  6 Teed, Liam                10 Oxford Regio             1.60m  
      1.45m  1.60m  1.58m         
  7 Chapman, Daniel           10 Team Prince              1.53m  
      1.53m     1.29m         
 
Boys 11-12 Other standing
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kim, Sungwon              12 Evergreen Pa             2.16m  
  2 Grant, Drew               12 Team New Bru             2.10m  
  3 Hébert, Jérémie           12 Ecole Grande             2.07m  
  4 Englehart, Will           11 Fast Tracks              2.01m  
  5 Boreland, Carson          12 Team New Bru             2.00m  
  6 Hache, Benjamin           11 Team New Bru             1.98m  
  7 White, Nicholas           11 Team Nova Sc             1.76m  
 
Boys 13-14 Other standing
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Laforge, Miguel           14 Unattached               2.50m  
      2.37m  2.43m  2.50m           
  2 Martin, Colby             14 Quispamsis M             2.35m  
      2.35m  2.33m  2.33m         
  3 Clement, Ricky            14 Team New Bru             2.26m  
      2.14m  1.97m  2.26m         
  4 Fitzgerald, Justin        13 Team New Bru             2.09m  
      2.06m  2.09m  2.06m         
  5 Ferguson, Eric            13 Team Nova Sc             1.98m  
      FOUL  1.98m  1.51m         
	

Close window