Reds Team Challenge
Irving Oil Field House, Saint Johh NB Dec 4, 2021




Reds Team Challenge - 2020-12-05                        
                            Irving Oil Field House                             
                                    Results                                    
 
Girls U14 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Parker, Isabella          10 SJ Reds                   9.15   3 
  2 Brown, Olivia             08 SJ Reds                   9.24   3 
 
Women 14-15 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Somers, Anna              06 SJ Reds                   8.55   2 
  2 Vautour, Karrin           06 SJ Reds                   8.90   2 
  3 Roussy, Chloe             06 Asea                      9.25   2 
  4 Mackinley, Regan          06 SJ Reds                   9.44   2 
  5 Wolfe, Lisa               06 SJ Reds                  10.35   1 
 
Women 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dubé, Sophie              05 F'Ton Reds                8.67   3 
 
Women 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Maguire, Oula             02 Unb Reds                  8.38   3 
  2 Leighton, Malia           03 STU                       9.36   2 
  3 Pfeifle, Ruby             03 STU                       9.49   3 
 
Women 20-34 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 LeBlanc, Julia            01 Unb Reds                  8.90   1 
  1 Simmie, Alicia            01 Unb Reds                  8.90   3 
 
Women 35+ 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dunn, Tracy               70 SJ Reds                  11.94   3 
 
Women 14-15 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Somers, Anna              06 SJ Reds                  43.62   2 
  2 Roussy, Chloe             06 Asea                     50.93   2 
  3 Wolfe, Lisa               06 SJ Reds                  60.71   2 
 
Women 16-17 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dubé, Sophie              05 F'Ton Reds               46.48  
  2 Savoie, Kaylynn           05 SJ Reds                  55.17  
 
Women 18-19 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Maguire, Oula             02 Unb Reds                 44.19   1 
  2 Leighton, Malia           03 STU                      53.66   2 
 
Girls U14 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dickie, Katherine         09 SJ Reds                2:24.04  
 
Women 18-19 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pfeifle, Ruby             03 STU                    2:04.04  
 
Women 20-34 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alexander, Mira           00 Unb Reds               1:39.91  
 
Girls U14 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Healey, Ella              08 SJ Reds                5:22.31  
 
Women 14-15 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mortimer, Felicia         07 SJ Reds                5:14.26  
  2 Hamilton, Avery           06 Asea                   5:21.63  
 
Women 20-34 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Obrien, Marlise           94 Unb Reds               5:54.37  
 
Women 18-19 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mattison, Emma            03 Unb Reds                 1.50m  
     1.45 1.50 1.55 
        O    O  XXX 
 
Women 20-34 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LeBlanc, Julia            01 Unb Reds                 1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXO    O  XXX 
  1 McCavour, Erin            00 Unb Reds                 1.50m  
     1.45 1.50 1.55 
        O  XXO  XXX 
 
Women 18-19 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Passy, Abigail            03 Unb Reds                 3.05m  
     2.95 3.05 3.15 
      XXO  XXO  XXX 
 
Girls 12-13 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dickie, Katherine         09 SJ Reds                  2.84m  
      2.65m  2.67m  2.84m  PASS  PASS  PASS
 
Women 14-15 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vautour, Karrin           06 SJ Reds                  4.28m  
      3.96m  4.28m  3.94m  3.97m  PASS  PASS
 
Women 18-19 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maltais, Veronique        03 Unb Reds                 4.61m  
      4.53m  4.48m  4.61m  4.49m  4.53m  4.57m
  2 Passy, Abigail            03 Unb Reds                 4.21m  
      4.09m  4.21m  4.08m  4.16m  PASS  PASS
 
Women 20-34 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shannon, Lexie            00 Unb Reds                 5.29m  
      4.79m  5.22m  5.02m  5.09m  5.23m  5.29m
  2 McCavour, Erin            00 Unb Reds                 5.22m  
      FOUL  5.22m  FOUL  FOUL  FOUL  5.06m
  3 LeBlanc, Julia            01 Unb Reds                 4.93m  
      FOUL  FOUL  FOUL  4.89m  FOUL  4.93m
 
Women 18-19 Triple Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maltais, Veronique        03 Unb Reds                 9.38m  
      9.30m  9.38m  8.84m  9.28m  9.30m  FOUL
 
Women 20-34 Triple Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shannon, Lexie            00 Unb Reds                11.75m  
      FOUL  FOUL  11.59m  11.66m  11.74m  11.75m
 
Women 20-34 Shot Put 4kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Simmie, Alicia            01 Unb Reds                 9.28m  
      8.22m  8.24m  9.28m            
 
Women 45-49 Shot Put 9.08 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Knee, Jill                76 SJ Reds                  7.18m  
      7.18m  6.78m  7.05m            
 
Women 45-49 Weight Throw 7.26kg/16#
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Knee, Jill                76 SJ Reds                  7.70m  
      6.25m  6.73m  FOUL  7.11m  6.20m  7.70m
 
Women 50-54 Weight Throw 7.26kg/16#
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunn, Tracy               70 SJ Reds                  7.14m  
      6.87m  6.48m  7.14m  6.21m  7.04m  FOUL
 
Men U14 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Richards, Anthony         08 SJ Reds                   7.96   2 
 
Men 16-17 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Roussel, Francis Charles  05 Asea                      7.55   2 
  2 Roussel, Francis          05 F'Ton Reds                7.57   2 
  3 Sullivan, Quinn           05 SJ Reds                   7.93   1 
 
Men 18-19 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 MacDonald, Julian         03 Unb Reds                  7.56   2 
  2 Sweetland, Jackson        02 Unb Reds                  8.26   2 
  3 King, Ben                 02 STU                       8.42   1 
 
Men 20-34 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunn, Benjamin            99 SJ Reds                   8.57  
 
Men U14 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Richards, Anthony         08 SJ Reds                  43.09  
 
Men 16-17 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sullivan, Quinn           05 SJ Reds                  40.69  
 
Men 18-19 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 MacDonald, Julian         03 Unb Reds                 38.28   2 
  2 Endstrom, Owen            03 Unb Reds                 39.71   2 
  3 King, Ben                 02 STU                      47.80   2 
 
Men 20-34 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pearl, Josh               99 Unb Reds                 43.97   2 
 
Men 35+ 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blanchard, James          78 F'Ton Reds               39.49  
 
Men 14-15 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mellish, Jack             06 Asea                   1:29.15  
 
Men 18-19 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Manish, Dhruv             03 STU                    2:05.57  
 
Men 20-34 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ferguson, Bailey          98 Unb Reds               1:27.77  
  2 Cammarano, Patrice        00 STU                    1:44.60  
 
Men 35+ 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rosvall, Bruce            63 SJ Reds                1:44.82  
 
Men 16-17 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Knee, Emmett              04 SJ Reds                5:22.92  
 
Men 18-19 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Everett, Kieran           03 Unb Reds               4:38.60  
 
Men 20-34 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Verschoor, Ian            98 SJ Reds                4:24.09  
  2 Malhorta, Vardaan         01 Unb Reds               4:26.88  
  3 Larter, Ryan              00 Unb Reds               4:30.48  
  4 Smith, Evan               01 Unb Reds               4:42.45  
  5 Borden, Devin             01 Unb Reds               5:21.96  
  6 Eisnor, Tristan           01 STU                    5:23.01  
 
Men 35+ 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Knee, Philip              75 SJ Reds                5:56.67  
 
Men 18-19 60 Meter Hurdles 107 cm/ 42"
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carty, Xavier             03 Unb Reds                  9.56  
 
Men 20-34 High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Akinola, Oyinkansola      94 SJ Reds                  1.95m  
     1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 
        O    O    P   XO  XXO  XXX 
  2 Davis, Cameron            00 Unb Reds                 1.75m  
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        O    O    O   XO  XXX 
 
Men 18-19 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Arnfast, Oliver           03 Unb Reds                 3.05m  
     2.75 2.95 3.05 3.15 
        O    O    O  XXX 
 
Men 20-34 Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, Cameron            00 Unb Reds                 2.65m  
     2.35 2.45 2.55 2.65 2.75 
        O    O    O    O  XXX 
 
Men 35+ Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Justason, Andrew          71 F'Ton Reds               3.05m  
     3.05 3.15 
        O  XXX 
  2 Gray, Glen                70 SJ Reds                  2.05m  
     1.85 2.05 2.15 
        O   XO  XXX 
 
Men 18-19 Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carty, Xavier             03 Unb Reds                 5.86m  
      5.77m  5.86m  5.68m  5.80m  5.68m  5.67m
  2 Arnfast, Oliver           03 Unb Reds                 5.64m  
      FOUL  5.64m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men 35+ Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Justason, Andrew          71 F'Ton Reds               5.17m  
      4.64m  5.04m  5.17m  PASS  PASS  PASS
 
Men 20-34 Shot Put 7.26kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vickers, Thomas           01 Unb Reds                11.98m  
      11.50m  FOUL  11.98m            
  2 Grant, Christopher        01 Unb Reds                 9.93m  
      9.93m  9.35m  9.92m            
 
Men 75-79 Shot Put 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jefferson, David          44 SJ Reds                  7.74m  
      7.25m  FOUL  7.74m            
 
Men 20-34 Weight Throw 15.8kg/35#
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Grant, Christopher        01 Unb Reds                15.71m  
      13.48m  15.47m  15.34m  15.71m  14.40m  14.87m
 
Men 75-79 Weight Throw 7.26kg/16#
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jefferson, David          44 SJ Reds                 11.00m  
      10.56m  11.00m  10.75m  FOUL  FOUL  FOUL